«

»

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 11.10.2015

1. W liturgii tego tygodnia wspominamy we wtorek bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską, a w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego.

2. W najbliższy wtorek będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Dlatego różaniec będzie tego dnia po Mszy św. wieczornej w ramach tego nabożeństwa. Po modlitwach przed Najświętszym Sakramentem ruszymy w procesji wokół kościoła z figurka matki Boskiej Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.  Zaproszenie to dotyczy także kolejnego wieczoru uwielbienia, jaki odbędzie się w sobotę o godzinie 17.00 w Bolesławiu.

3. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Taca jest przeznaczona na Fundusz Misyjny. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym będą też do nabycia w cenie 4 zł na pomoc potrzebującym znicze Caritas. Znicze powinniśmy zapalić na grobach naszych zmarłych i w ich intencji ofiarować uczynek miłosierdzia. Dziś już dostępne są w zakrystii kalendarze Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł.

4. W ostatni czwartek po wieczornej Eucharystii, w ramach odwiedzin księży neoprezbiterów, przebywał w naszej parafii ks. Biskup Grzegorz Kaszak. Na początku wizyty objechał wokół plac kościelny, aby obejrzeć wieczorną iluminację witraży, a następnie poprosił, aby zademonstrować mu oświetlenie wewnątrz świątyni, po zakończonym montażu kinkietów. Interesował się też bieżącymi pracami remontowymi na dachu oraz planami na przyszłość. Księdzu biskupowi wyrażamy wdzięczność za zainteresowanie naszymi remontami.

5. Dziękujemy Bogu za pomyślny finał prac przeprowadzonych w ostatnią środę i czwartek, których celem była wymiana w ramach gwarancji oprawek w 6 dużych żyrandolach. Naszym parafianom dziękuję za wypożyczenie rusztowań i desek pod pomosty oraz za ich transport, ustawienie i demontaż. Panu Derdzie, Chmurze i Porębskiemu dziękuję ponadto za instalację 4 naświetlaczy  LED (każdy 30 W) wokół  kościoła. Pozwolą one na całkowite pokrycie światłem bocznych alejek podczas nocnych procesji, a najbliższa będzie już 13 października.

6. Wdzięczność wyrażam pani Joannie, Hannie i panu Piotrowi za bezinteresowną pomoc w nasadzeniu krzewów tui – 37 na placu kościelnym i 33 przed plebanią. Do wsadzenia pozostało jeszcze kilkadziesiąt w związku z planem zagospodarowania dziedzińca przy plebanii pod kącik spotkań dla młodzieży i dzieci oraz dla grup duszpasterskich.

7. Dziękuję parafianom, którzy wzięli udział w sprzątaniu kościoła i proszę o tę pomoc parafian z ul. 1 Maja-numery parzyste.

8. W sobotę pochowaliśmy śp. Alfredę Świerc, a w poniedziałek o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Danuty Zięba.  Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.

9. W poniedziałek o godzinie 9.30 na parkingu przed kościołem odbędą się badania na osteoporozę. Szczegóły w tablicy ogłoszeń i na ulotkach w przedsionku.

10. Informujemy o zjeździe absolwentów I LO w Olkuszu. Szczegóły w tablicy ogłoszeń.