«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 18.10.2015

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Po Mszy św. będą też zbierane ofiary na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Caritas Diecezjalną (przeniesione z 4 października). Tydzień temu zebraliśmy natomiast na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 1049 zł.

2. W piątek o godzinie 19.00 odbędzie się w Jaroszowcu modlitewne czuwanie wiernych.

3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych można nabywać w cenie 4 zł znicze Caritas, które zapalimy na grobach naszych bliskich. Dochód jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących, którymi opiekuję się Caritas Diecezjalna, a nadwyżka na zakup chryzantemów do naszej świątyni.

4. W minioną środę pochowaliśmy śp. Helenę Wójcik, natomiast w ostatni piątek zmarła śp. Zofia Kucharek. Obie nasze parafianki polecamy Bożemu Miłosierdziu.

5. Pogoda opóźniła nam nieco prace na dachu świątyni.W piątek zostały skompletowane blachy na pokrycie daszku szczytowego na frontonie kościoła, gdzie prace mają być wznowione w poniedziałek (jeśli pozwoli na to aura).

6. Dziękuję serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła parafianom z ul. 1 Maja- numery parzyste, a w najbliższą sobotę proszę o nią parafian z numerów nieparzystych tej ulicy.