«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2015

1. W Dzień Zaduszny Eucharystię sprawować będziemy o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00.Szczególnie zachęcamy do udziału w Mszy świętej o godzinie 18.00. Będziemy się wówczas modlić za zmarłych w ostatnim roku parafian, których symbolizować będą podpisane i płonące przy paschale lampki. Po Mszy św. będzie procesja za zmarłych do pięciu stacji. Ostatnia będzie przy grobie ks. Zelka. Można na procesję zabrać ze sobą zapalony znicz.

2. W środę jest wspomnienie św. Karola Boromeusza. To dzień imienin naszego ks. Karola, któremu już dzisiaj składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, owocnej pracy w naszej wspólnocie i wielkiej ludzkiej życzliwości. Za ks. Karola modlić się będziemy podczas Mszy św. nowennowej.

3. W tym tygodniu mamy też pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie w czwartek po wieczornej Eucharystii, w piątek będzie adoracja i spowiedź od godziny 17.00, a w sobotę rano uczcimy Niepokalane Serce N. M. P. Tego samego dnia przeżyjemy o godzinie 17.00 drugi parafialny wieczór uwielbienia, po którym będzie Eucharystia o godz. 18.00. Można do koszyczka przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej, składać intencje, które powierzymy Bogu w naszych modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę w związku Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie po każdej Mszy św. zbiórka funduszy na pomoc prześladowanym w Syrii chrześcijanom.

5. Dziękujemy za sprzątanie parafianom z ul. Kościuszki i prosimy o wsparcie w najbliższą sobotę parafian z ul. Poprzecznej, Leśnej za torami, Grabowej, Młyńskiej i Sosnowej.

6. Pani dyrektor MOk-u Anecie Nielaba składam serdeczne podziękowanie za pomoc w przechowaniu przez okres zimowy kwiatów z prezbiterium, a naszym panom za ich przetransportowanie.

7. W związku z ŚDM ponawiamy nasze zaproszenie do współpracy w ich przygotowaniu do wszystkich, którzy chcą się w to dzieło zaangażować jako wolontariusze. Chodzi głównie o ludzi młodych, posługujących się językami. W Bukownie mamy przyjąć w rodzinach 86 osób (prawdopodobnie z Włoch). Rodziny, które są chętne przyjąć u siebie na ten czas młodych ludzi proszone są o zgłaszanie się u duszpasterzy.