«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 15.11.2015

1. Na pomoc prześladowanym w Syrii chrześcijanom przekazaliśmy 1393 zł. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim darczyńcom.

2. W najbliższy, trzeci piątek miesiąca, po wieczornej Eucharystii odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Za tydzień natomiast przeżywać będziemy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo dziękczynne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

3. W sobotę o godzinie 17.00 odbędzie się w Bolesławiu kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

4. W przyszłą niedzielę o godzinie 9.00 będzie Msza św. w intencji chórzystów i scholki parafialnej, a 0 16.00 w intencji motocyklistów na zakończenie sezonu.

5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do domu Ojca śp. Stanisław Kowalski i Weronika Skoczeń. Pogrzeb śp. Weroniki odbył się w Parafii św. Katarzyny w Wolbromiu. Dlatego informujemy, że Msze św. od sąsiadów z ul. Kościuszki w jej intencji będą 18 i 25 listopada oraz 2 grudnia i od Żywego Różańca 9 grudnia. Będą to Msze nowennowe o godz. 18.00. Naszych zmarłych parafian powierzamy Bożemu Miłosierdziu.

6. 5 grudnia odbędzie się pielgrzymka Radia Maryja do Torunia. Chętni mogą się zapisywać u pani Wróblewskiej (tel. 32 642 17 82 i 602 807 503). Szczegółowe informacje w tablicy ogłoszeń.

7. Członkowie Żywego Różańca zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się w apostolstwo modlitwy w tej grupie. W ostatnim czasie sporo jej członków zmarło i chodzi o to, aby nie wygasła ta szczególna modlitewna sztafeta pokoleń.

8. W ubiegły piątek zakończyły się prace związane z doraźną naprawą i uszczelnieniem dachu na kościele oraz konserwacja i malowanie sygnaturki na jego szczycie. W planach mamy jeszcze usunięcie przez piaskowanie smolistego zabrudzenia muru frontowego nad głównym wejściem.

9. Dziękujemy serdecznie za okazaną podczas sobotniego sprzątania pomoc i prosimy o nią w najbliższą sobotę parafian z ul. Szkolnej, Wiśniowej i Nowej.