«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla 22.11.2015

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w kwocie 2312 zł.

2. Wdzięczność wyrażam życzliwym ludziom, którzy pomogli w szybkiej likwidacji poważnej awarii zasilania naszego kościoła, jaka miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na terenie placu kościelnego nastąpiło uszkodzenie należącego do parafii podziemnego kabla doprowadzającego energię do świątyni. Wskutek tego uszkodzenia część obwodów nie funkcjonowała i  niemożliwe byłoby uruchomienie nie tylko całości oświetlenia, ale przede wszystkim ogrzewania. Uszkodzenie zdiagnozowano w poniedziałek, a zlokalizowano i naprawiono we wtorek. Dziękujemy za niezwłoczną pomoc i modlimy się za tych, którzy nam ją nieśli.

3. W następną niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się na końcu ul. Sosnowej na Starczynowie poświęcenie odrestaurowanej kapliczki przy dawnej drodze do Olkusza. Kapliczka pochodzi z 1863 roku i przedstawia trzecią stację Drogi Krzyżowej. Dziękujemy panu Dionizemu Kasperkiewiczowi za zaangażowanie w to dzieło, a na krótkie nabożeństwo zapraszamy wszystkich parafian.

4. Za tydzień rozpoczniemy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny (C). Zgodnie z wolą Ojca Świętego będzie on poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Już teraz sygnalizujemy rekolekcje adwentowe, które zaczną się za dwa tygodnie i poprowadzi je dla nas ks. prałat Stefan Wyporski, proboszcz parafii św. Floriana w Sosnowcu.

5. Już od dziś możemy zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mniejsza jest w cenie 6 zł, a większa w cenie 15 zł. Nadwyżki przeznaczymy na organizację  wyścigu rowerowego dla młodzieży w ramach Parafiady oraz wsparcie duszpasterstwa młodzieży. Za tydzień natomiast będą już dostępne opłatki. Ofiary za opłatki przeznaczymy tradycyjnie na częściowe sfinansowanie ogrzewania.

6. W piątek pochowaliśmy śp. Krystynę Wąs. Naszą zmarłą parafiankę polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.

7. Starostwo powiatowe przestrzega, zwłaszcza osoby starsze, przed oszustami którzy podszywają się pod pracowników TAURON i PGNiG, proponując zawieranie umów o zmianie sprzedawcy energii elektrycznej lub paliwa gazowego. Pełny tekst tego pisma zamieściliśmy w tablicy ogłoszeń.

8. Dziękujemy za sobotnią pomoc w sprzątaniu i prosimy o nią w następną sobotę parafian z ul. Zwycięstwa, Wojska Polskiego, Kolejowej i Urzędowej.