«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 29.11.2015

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny, który w kościele ma być obchodzony pod znakiem Bożego Miłosierdzia. Już za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Ich program znajduje się w tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

2. Adwent to także czas przygotowania na przyjście Pana poprzez udział w Mszach św. roratnich (o Matce Bożej w Adwencie). Zachęcamy do udziału w nich dorosłych i dzieci, dla których zorganizowany został konkurs roratni. Zachęcamy do przychodzenia na Mszę świętą z lampionami. Nowością tegorocznych rorat będą rozważania o Bożym Miłosierdziu.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo o powołania do kapłaństwa będzie w czwartek po wieczornej Eucharystii, w piątek spowiedź i adoracja o 17.00, w sobotę po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. Wieczorem natomiast spotkamy się po wieczornej Mszy św. na kolejnym parafialnym wieczorze uwielbienia. Przy ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej możemy składać intencje, które obejmiemy naszą modlitwą w czasie tego nabożeństwa.

4. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Msza św. w intencji górników i ich rodzin odbędzie się w niedzielę na sumie o godzinie 11.00.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

6. Paniom Grażynie, Celinie, Annie i Marii dziękuję za kilkugodzinną pracę w trudnych warunkach przy zabezpieczaniu zimozielonych krzewów przed przemarznięciem. Dziękuję też parafianom za sobotnie sprzątanie i proszę o nie w tym tygodniu parafian z ul. Wyzwolenia.

7. Organizatorzy Szlachetnej Paczki poszukują darczyńców, którzy przygotują paczkę dla  potrzebujących rodzin. Dzięki ludzkiej dobroci pozostały jeszcze 3 takie rodziny, które czekają na nasze wsparcie. Zapraszamy na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Znajdź rejon Bukowno. Paczkę można przygotować wespół z innymi osobami, czy rodzinami.