«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu 20.12.2015

1. Serdecznie pragnę podziękować za ofiarowane parafii drzewka Panu Dionizemu Kasperkiewiczowi,  Pani Michalinie Pałasińskiej i Panu Tomaszowi Mólowi, naszemu leśniczemu. Wdzięczność wyrażam także panom za ich transport i oprawienie oraz za przygotowanie instalacji elektrycznej i szopki do dekorowania.

2. Bardzo też proszę o kontynuację rozpoczętych prac w poniedziałek o godzinie 9.00. Będą wtedy potrzebni zarówno panowie, jak i panie.

3. Dziękuję za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Niepodległości. Ochotników zapraszam do pomocy w przygotowaniu świątyni do świąt w środę o godzinie 9.00.

4. Roraty dla dzieci będą sprawowane aż do Wigilii Bożego Narodzenia. W samą Wigilię odprawimy je o godzinie 7.00. Wieczorem tego dnia nie ma Mszy św. wieczornej. Wraz z pierwszą gwiazdką zasiadamy bowiem do Wieczerzy Wigilijnej, która powinna mieć charakter religijny. Dzielenie się poświęconym opłatkiem i wzajemne składanie życzeń poprzedza modlitwa (prowadzona przez głowę domu), odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa (Łk 2, 1, nn) i śpiew kolęd. Do wieczerzy nie podajemy alkoholu. O północy odprawimy tradycyjną Pasterkę, a potem czeka nas trzydniowe świętowanie. Eucharystię w te dni odprawiamy według niedzielnego porządku.

5. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Życia, a w drugi dzień świąt ofiary na tacę będą wsparciem dla uczelni katolickich.

6. W Boże Narodzenie „zwolniła” się nam Msza św. o godzinie 7.30. Można więc na tę godzinę zamówić intencję mszalną.

7. W następną niedzielę podamy porządek wizyty duszpasterskiej.

8. Zwracamy uwagę na podwójne numery Niedzieli (10 zł) i Gościa Niedzielnego (7 zł). Prosimy uwzględnić to w ofiarach wrzucanych do puszki na gazety.