«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 03.02.2013

1. Wprawdzie miniony tydzień upłynął pod znakiem odwilży, ale jeszcze w poniedziałek bardzo mocno sypnęło śniegiem. Serdecznie dziękuję za pomoc w odśnieżeniu alejek wokół kościoła ministrantom i panu Władysławowi. Wdzięczność wyrażam też parafianom z ul. Wyzwolenia, którzy przybyli w grupie kilkunastu osób na piątkowe sprzątanie. Na ten tydzień zapraszam w sobotę wszystkich chętnych do pomocy nie tylko w sprzątaniu, ale najpierw w demontażu świątecznego wystroju (od godziny 8.30).

2. Wdzięcznością ogarniam też panie z naszej parafialnej Caritas, które w minionym tygodniu zainaugurowały jej działalność. Według ich danych pomocy żywnościowej udzielono ponad stu osobom.

3. W najbliższym tygodniu Msza św. sprawowana będzie od wtorku w dni powszednie tylko o godzinie 18.00. W czwartek (I czwartek miesiąca) po Eucharystii odprawimy nabożeństwo o powołanie do kapłaństwa i zakonu. 

4. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. 11 lutego w ramach Światowego Dnia Chorych i Wspomnienia Matki Bożej z Lourdes odbędzie się okolicznościowe spotkanie dla pacjentów w Domu Opieki Eden.

6. W trakcie wizyty duszpasterskiej odwiedziliśmy 1455 rodzin. Dziękujemy Wam za życzliwe przyjęcie i ofiary kolędowe i kwartalne. Do tematu kolędy wrócimy jeszcze w najbliższym czasie, by podać nieco spostrzeżeń z tym związanych.

7. Na prośbę władz miejskich informujemy, że w najbliższym czasie będą się odbywać spotkania z mieszkańcami organizowane w poszczególnych dzielnicach miasta dotyczące nowych zasad gospodarowania odpadami komunalnymi. Najbliższe, dla mieszkańców Bukowna – Północ, odbędzie się w Sali widowiskowej MOK-u w środę o godz. 17.00. Harmonogram wszystkich spotkań zamieszczamy w tablicy ogłoszeń.