«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 17.02.2013

1. Bardzo serdecznie dziękuję za wczorajsze sprzątanie świątyni parafianom z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego, a na tę sobotę proszę o to parafian z ul.Niepodległości 1, 2, 3, 4 i 5.

2. Narzeczonych informujemy, że dzisiaj o godzinie 17.00 w kościele w Sławkowie rozpoczyna się bliższe przygotowanie do sakramentu małżeństwa zwane Pre-Kaną. Obejmuje ono Mszę św. i katechezę przedmałżeńską przez 5 kolejnych niedziel Wielkiego Postu.

3. Dzisiaj odbędzie się o godzinie 15.30 pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali. Gorąco zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie i rozważaniu Męki Pańskiej. Podobnie jak za udział w piątkowej Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny. 

4. Nadal możemy włączyć się do dzieła jałmużny wielkopostnej. Skarbonki są dostępne nadal obok puszek na kwiaty i gazety. Należność 2 zł za skarbonkę prosimy wrzucać do puszki na gazety.

5. W przyszłą niedzielę przed wejściem do świątyni zbierane będą ofiary na pomoc Kościołom Misyjnym. Z góry składamy podziękowanie wszystkim, którzy złożą na ten cel ofiary.

6. Za dwa tygodnie (3 marca) rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla nas. Ks. Jan Koclęga z Diecezji Częstochowskiej. Już teraz przez modlitwę przygotujmy się do tego ważnego duchowego wydarzenia.

7. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 dzieci klas II i ich rodziców.

8. Caritas parafialna informuje, że zachodzi konieczność wydania całej żywności z pierwszej dostawy do końca lutego. Dlatego prosimy o zgłaszanie się potrzebujących rodzin po jej odbiór (zwłaszcza tych, które tego jeszcze nie uczyniły, a spełniają wymagane kryteria).