«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu 24.02.2013

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek, z uwagi na Drogę Krzyżową nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. Odprawimy ją po Eucharystii z godziny 18.00 razem z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie Drogi Krzyżowej i Mszy św. można będzie skorzystać z sakramentu pojednania. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. będzie po porannej Mszy św.

2. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla
nas ks. prof. Jan Koclęga z Częstochowy. Już teraz modlimy się za ks. rekolekcjonistę i
naszą wspólnotę parafialną, by godnie przeżyła to duchowe przygotowanie do przeżycia
tajemnic paschalnych Chrystusa. Program rekolekcji umieszczony jest w tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. W niedzielę pokrywa się z porządkiem odprawianych Mszy św. i nabożeństw (ks. rekolekcjonista powie też kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach). Od poniedziałku do środy wygląda natomiast następująco:
9.00 Msza św. z kazaniem dla dorosłych,
10.30 – 
Msza św. z kazaniem dla uczniów Gimnazjum i „Skałki”,
12.00 –
dla uczniów klas IV, V, VI szkoły podstawowej,
16.00 –
dla uczniów klas I, II, III i dzieci najmłodszych,
18.00 –
Msza św. dla dorosłych, studentów i pracujących.
Spowiedź będzie we wtorek w godzinach od
8.30 do 12.00 i od 15.30 do 18.30.
Uczniów prosimy, aby do
spowiedzi przychodzili na pół godziny przed wyznaczoną Mszą św. Poszczególne grupy wiekowe wraz z katechetami przygotowują liturgię słowa na dany dzień rekolekcji.

3. Dziękuję najserdeczniej za sobotnie sprzątanie świątyni i odśnieżanie. W sumie
pracowało aż 20 osób. Dzięki temu prace poszły niezwykle sprawnie. Proszę o pomoc w
sprzątaniu przed rekolekcjami parafian z ul. Niepodległości 6, 7, 8, 9, 10 i chętnych do
pomocy.

4. Przez cały okres Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w Drogach Krzyżowych
i Gorzkich Żalach, a także do praktykowania jałmużny wielkopostnej (skarbonki
jałmużny wielkopostnej nadal są dostępne przy wejściu do kościoła aż do rekolekcji
wielkopostnych). Dziękuję Żywemu Różańcowi za piękne rozważania ostatniej Drogi
Krzyżowej, najbliższą poprowadzą dziewczęta ze scholki młodzieżowej.

5. W minionym tygodniu wykonywaliśmy także drobne prace wyposażeniowe na plebanii (lustro, wieszaki na odzież wierzchnią, zabudowa kaloryferów w jadalni i kuchni). Zakupiliśmy także na potrzeby Caritas Parafialnej nową lodówkę, co pozwoli nam na poszerzenie asortymentu wydawanej żywności.

6. Gościmy dziś u nas siostry Prezentki z Krakowa. Ich klasztor jest też w cząstką naszej parafii. Cieszy nas, że 9 czerwca w Krakowie- Łagiewnikach będzie beatyfikowana założycielka Zgromadzenia sługa Boża Zofia Czeska. Na uroczystość tę udamy się z  pielgrzymką.

7. Z uwagi na rekolekcje wielkopostne comiesięczna niedzielna adoracja Najświętszego
Sakramentu zostaje przeniesiona z 3 na 10 marca.