«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą 31.01.2016

1. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i o 18.00.

2. We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Eucharystię z błogosławieństwem i poświęceniem gromnic sprawować będziemy o godzinie 9.00, 16.00 i o 18.00. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach Świętych będzie zbiórka na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. Zrewanżujmy się naszym groszem za modlitwę, jaką siostry zanoszą także w naszej intencji. We wtorek kancelaria będzie nieczynna.

3. Święto M.B. Gromnicznej kończy czas śpiewania kolęd. Ze świątyń znika też Bożonarodzeniowy wystrój. O pomoc w jego demontażu proszę panie i panów w środę o godzinie 9.00.

4. W środę przypada także wspomnienie św. Błażeja. Tak po rannej, jak i wieczornej Mszy św. udzielimy wiernym błogosławieństwa mającego nas chronić przed chorobami gardła (dwoma skrzyżowanymi świecami). W piątek natomiast, we wspomnienie św. Agaty będzie poświęcenie chleba, soli i wody (Chleb i sól świętej Agaty od ognia ustrzeże chaty).

5. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek po wieczornej Eucharystii będzie nabożeństwo eucharystyczne z modlitwą o powołania. W piątek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a w sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. Wieczorem natomiast kolejny wieczór uwielbienia o godzinie 17.00.

no images were found

 

6. W następną niedzielę po wszystkich Mszach świętych będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Dziękujemy parafiankom, które wspomogły parafię w sobotnim sprzątaniu. W tym tygodniu o taką pomoc orosimy parafian z ul 1- Maja (numery parzyste).

8. W piątek zmarł nasz parafianin śp. Grzegorz Toczkowski. Jego pogrzeb odbędzie się na cmentarzu w Olkuszu w poniedziałek o godz. 13.00 (w kaplicy cmentarnej).