«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu 14.02.2016

1. Bardzo gorąco dziękujemy parafianom za liczną obecność na wszystkich Mszach św. w Środę Popielcową. Oceniamy, że frekwencja była większa o ok. 8% w stosunku do roku ubiegłego.

2. Zachęcamy nadal do podejmowania wzmożonego wysiłku w zakresie modlitwy, jałmużny i postu. Przy wejściu do kościoła można nabywać paschaliki (w cenie 5 zł) oraz Skarbonki Miłosierdzia (w cenie 2,50). Dochód przeznaczamy na Caritas Diecezjalną. Skarbonki z jałmużną wielkopostną przyniesiemy do świątyni w Niedzielę Miłosierdzia. Tzw. Chleby Miłości do koszyczków ze „święconką” będą dostarczone parafii przed Niedzielą Palmową.

3. Informujemy narzeczonych, że od dzisiaj rozpoczyna się w kościele w Sławkowie o godzinie 17.00 bliższe przygotowanie do sakramentu małżeństwa (PRE-KANA).

4. Wszystkie następne nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą sprawowane w piątek o godzinie 17.15. Najbliższą poprowadzą ministranci, 26 lutego klasy III gimnazjum, 4 marca- dzieci klas I-III z rodzicami, 11 marca – dzieci klas IV, V, VI, 18 marca – scholka parafialna, 25 marca-siostry Prezentki.

5. Pragnę już dziś poinformować, że Koronka do Bożego Miłosierdzia odbędzie się przy kapliczce „Boża Męka” przy szlaku św. Jakuba na Starczynowie w Niedzielę Męki Pańskiej (Palmowa) w godzinach popołudniowych, tak aby wiernym umożliwić jeszcze udział w Gorzkich Żalach.

6. Dziękuję trzem osobom, które pomogły w ostatni poniedziałek w oczyszczeniu trawników z igliwia i gałęzi. Silne wiatry nieco zniweczyły ten trud, ale i tak plac wygląda znacznie czyściej. Wdzięczność wyrażam sprzątającym świątynię i o tę pomoc proszę w najbliższą sobotę parafian z ul. Kościuszki. Nie możemy również nie zauważyć daru w postaci kompletu obrusów na Wielki Post. Wszystkich wspierających naszą parafię w jakikolwiek sposób oddajemy Bożej łaskawości w cotygodniowej Nowennie do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7. Można zamawiać Msze św. na rok 2017.

8. W sobotę pochowaliśmy śp. Lucynę Filipowicz, którą polecamy Bożemu Miłosierdziu.

9. Kolejny dekanalny wieczór uwielbienia odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w kościele w Bolesławiu.