«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu 06.03.2016

1. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy uczestniczyli w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Szacujemy, że wzięło w nich udział około 1000 wiernych. Wdzięczność wyrażamy osobom odpowiedzialnym za przygotowanie wczorajszego wieczoru uwielbienia i tym, którzy włączyli się do wspólnej modlitwy.

2. Nadal zachęcamy do nabywania paschalików wielkanocnych, z którymi  przyjdziemy już wkrótce na liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Nadal jest też do rozdysponowania duża liczba skarbonek miłosierdzia. Skorzystajmy z proponowanej w tej formie jałmużny wielkopostnej świadczonej potrzebującym.

3. Prosimy o zgłaszanie w dniu dzisiejszym (osobiście lub telefonicznie) chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty chorych. Chcemy ich odwiedzić jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej przed Niedzielą Palmową. Poza adresem zamieszkania podajemy też numer telefonu, który posłuży nam do ustalenia terminu wizyty.

4. W następną niedzielę, po Mszy św. z godziny 11.00 rodzice dzieci z Przedszkola Sióstr Prezentek będą zbierać ofiary na pomoc rodzinie, którą dotknęło nieszczęście pożaru. Już teraz dziękujemy wszystkim dobroczyńcom.

5. Wdzięczność wyrażam tym parafianom, którzy pomogli posprzątać wczoraj świątynię. Proszę o taką pomoc w najbliższą sobotę mieszkańców ulicy Szkolnej i Nowej (bloki i domy prywatne).

6. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Helenę Cebo, Zofię Marczyńską i Andrzeja Nabiałka. W piątek odeszła też do domu Ojca śp. Elżbieta Wojtacha. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godzinie 15.00. Zmarłych parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.