«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zamrtwychwstania Pańskiego 27.03.2016

1. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w przeżyciu Triduum Paschalnego. Wdzięczność wyrażam paniom i panom, którzy wiele godzin (w tym w nocy) spędzili przy przygotowaniu świątecznej dekoracji mówiącej o Eucharystii, jako źródle miłosierdzia oraz tym, którzy wsparli nas w sprzątaniu świątyni, Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Karolem (kilka godzin prób), siostrze Janinie, panu organiście, wszystkim zaangażowanym w liturgię słowa, warcie honorowej wystawionej nocą przy Grobie Pańskim przez strażaków OSP Bukowno, młodzieży za przygotowanie pięknej nocnej adoracji, paniom i panom od sztandarów, feretronów i baldachimu. Dziękuję za ofiary na kwiaty – 2710 zł (wydano 2700 zł, a aż 860 zł na ten cel zostało złożonych podczas moich wizyt u chorych w czasie Wielkiego Postu). Szczególną wdzięczność wyrażam Wam, Kochani Parafianie, za piękne i głębokie przeżycie począwszy od Wielkiego Czwartku tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz za nocną adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Jutro drugi dzień oktawy Wielkanocy. Msze św. będą sprawowane tak, jak w niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na wsparcie uczelni katolickich. Za złożone ofiary składamy gorące podziękowanie. Przy okazji dziękujemy też za ofiary na Grób Pański w Jerozolimie złożone w Wielki Piątek w kwocie 1449 zł.

3. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek adoracja i spowiedź od godziny 17.00. W sobotę rano nabożeństwo o Niepokalanym Poczęciu N. M. P., a wieczorem o 17.00 kolejny wieczór uwielbienia.

 

 

4. Przyszła Niedziela Miłosierdzia Bożego (zwana też białą) kończy oktawę Wielkanocy. O godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Okażemy miłosierdzie składając też ofiary na tacę, które w 50 % przeznaczone są na Caritas. Tego dnia przynosimy też jako dar ołtarza skarbonki jałmużny wielkanocnej. Wszystkim, którzy podjęli w ten sposób jałmużnę Wielkopostna gorąco dziękujemy.

5. Proszę o pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę parafian z ul. Wyzwolenia.

6. Życzenia świąteczne: Z okazji Świąt Wielkanocy składamy naszym parafianom i przebywającym wśród nas gościom szczere i płynące z serca życzenia. Zmartwychwstanie Chrystusa to dla Jego uczniów najważniejsze wydarzenie w historii zbawienia, które niesie odpowiedź na wiele trudnych pytań i mówi, że żadna ofiara i poświecenie nie pozostają bezowocne, jeśli towarzyszy im miłość. Miłość Chrystusa zwyciężyła śmierć i grzech, a zmartwychwstanie napełnia nas pokojem i radością. Niech ten pokój i radość towarzyszą Wam i Waszym rodzinom nie tylko od święta, ale i na co dzień. Szczęść Boże!