«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2013

1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Wdzięczność wyrażamy najpierw paniom Janinie, Izabeli, dwom Helenom i panom Tadeuszowi, Władysławowi, Januszowi, Romualdowi i Marcinowi. Na najbliższą sobotę prosimy o pomoc parafian z bloków przy ul. 1-Maja. 

2. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N.M.P.

3. W środę chcemy odwiedzić z sakramentami chorych pensjonariuszy Domu Opieki Eden. Wizytę rozpoczniemy o godzinie 9.00. W piątek natomiast udamy się z wizytą do pozostałych naszych chorych parafian od godziny 8.30. Chorych nadal możemy zgłaszać w zakrystii.

4. W przyszłym tygodniu przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach świętych odczytany będzie opis Męki Pańskiej. Na początku Eucharystii nastąpi też poświęcenie tradycyjnych palm, które przypominają nam o uroczystym wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. O godzinie 11.00 poświęcenie będzie miało miejsce przed świątynią (jeśli dopisze pogoda) i tam też się gromadzimy. Po poświęceniu procesyjnie wejdziemy do kościoła, by sprawować Eucharystię. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjny konkurs palm.

5. Miło mi poinformować, że ks. dr Jan Koclęga, który poprowadził dla nas rekolekcje wielkopostne, przyjął z radością moje zaproszenie do odprawienia sumy odpustowej i wygłoszenia z tej okazji kazania (16 maja, czwartek, godzina 18.00).

6. W maju, w ramach Parafiady, chcemy zorganizować wyścig rowerowy na czas dla młodzieży gimnazjalnej. Chcemy ufundować na tę okazję nagrody dla zwycięzców(rower za I miejsce). W związku z powyższym poszukujemy sponsorów. Jeśli ktoś mógłby ofiarować na ten cel jakąś kwotę, to proszę o kontakt ze mną.

7. Dziękując Panu Bogu za wybór Ojca świętego Franciszka I, trwajmy na modlitwie, by jego pontyfikat był owocny dla Kościoła. Szczególną okazję do takiej modlitwy stwarza Triduum Paschalne, którego program podamy w przyszłym tygodniu, ale już dziś prosimy o duchowe przygotowanie się do liturgii Wielkiego Tygodnia.

8. Dziękuję za przygotowanie ostatniej Drogi Krzyżowej księdzu Piotrowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Najbliższą poprowadzi młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Zofia Zając, Wacław Guzy i Kazimiera Maślanka. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu. 

10. Badania na osteoporozę – najbliższa środa o godz. 17.00 w Zespole Szkół Nr 1 w Bukownie.