«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową 24.03.2013

1. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu świątyni parafianom z bloków przy ul. 1 Maja: paniom Annie, Ewie, Barbarze, Janinie i panom Wendelinowi i Henrykowi. Dziękuję za rozpoczęte w sobotę prace przy dekoracji Danucie, Paulinie i Annie. Proszę o podobne wsparcie panie i panów przy wznoszeniu Grobu Pańskiego we wtorek o godzinie 10.00. Sprzątanie będzie w środę o godzinie 8.30. Proszę o pomoc wiernych z ul. 1 Maja – numery nieparzyste i wszystkich chętnych.

2. Wdzięczność wyrażam parafianom za złożone w ostatnie niedziele ofiary na kwiaty. W sumie ofiarowaliśmy 1100 zł.

3. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jego centrum stanowi liturgia Triduum Paschalnego. Zachęcamy do licznego udziału w zbliżających się uroczystościach, których program jest następujący:

WIELKI CZWARTEK, GODZ. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, z przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy wystawienia (kaplica św. Józefa), do 21.00 trwać będziemy na adoracji (z uwagi na panujące zimno).

WIELKI PIĄTEK – OD GODZ. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, 15.00 – Droga Krzyżowa, 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, a po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, którą zakończymy pół godziny przed Liturgią Wigilii Paschalnej. O 22-giej adorację poprowadzi scholka parafialna. Taca z Wielkiego Piątku przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości
pokarmów – jeden posiłek do syta i 2 lżejsze posiłki). Zachęcamy do wstrzemięźliwości od mięsa aż do śniadania wielkanocnego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które skończyły 14 rok życia, a post osoby od 18 lat aż do rozpoczęcia 59 roku życia. W Wielki Piątek nie ma Mszy św.!

WIELKA SOBOTA – święcenie pokarmów: 10.00 – 13.00 (co 30 minut), w kaplicy przy ul. Leśnej o godzinie 10.30, prosimy, by nie przychodzić z pokarmami w innych godzinach, gdyż kapłani mają wtedy inne zajęcia, w czasie święcenia pokarmów zbierane będą ofiary na ogrzewanie kościoła, 19.00 (z uwagi na przesunięcie czasu) – Liturgia Wigilii Paschalnej: gromadzimy się przed głównym wejściem do świątyni, gdzie będzie rozpalone ognisko, zabieramy ze sobą świece zabezpieczone przed spływaniem wosku.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. rezurekcyjna będzie o godzinie 6.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 7.30.

3. Spowiedź: od poniedziałku do środy, godz. 17.30-18.00, w Wielki Piątek, w godzinach od 21-ej do 2-giej w nocy (podczas adoracji). Nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę.

4. Katecheza przed udzieleniem sakramentu chrztu – środa, ok. 18.45.

5. Dyżury podczas adoracji nocnej: od 2.00 do 3.00 – ulica Niepodległości i Szkolna, od 3.00-4.00 Wyzwolenia i Nowa, od 4.00-5.00 – domy prywatne po tamtej stronie Bukowna, 5.00- 6.00 – ulice z „przykościelnej” strony Bukowna, 6.00-7.00 Żywy Różaniec.

6. Przy wejściu do świątyni sprzedawane są tzw. Chleby miłości. Cena jednego wynosi 5 zł. Pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczone są na pomoc dla najuboższych świadczoną przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.