«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 03.04.2016

1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w drugim dniu Świąt Wielkanocnych na uczelnie katolickie w kwocie 3319 zł. Wdzięczność wyrażamy także za przygotowanie wczorajszego wieczoru uwielbienia.

2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za złożoną dziś w skarbonkach jałmużnę wielkopostną oraz ofiary na tacę, z których 50% jest przeznaczona na Caritas. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny.

3. Jutro przypada przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.

4. W tym tygodniu mamy I czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Mszy św. będzie udzielona Komunia św. pod obiema postaciami. Po Eucharystii pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

5. Pragnę poinformować, że we wtorek wyłączyliśmy ogrzewanie naszego kościoła. Jego łączy koszt  wyniósł od 23 listopada ubiegłego roku do 23 marca 2016 roku 14500 zł. Do tej kwoty należy jeszcze doliczyć opłatę od 24 do 29 marca. Sądzimy, że w sumie będzie to około 15 tys. złotych, a więc o ponad 6 tys. zł. mniej niż w poprzednim sezonie grzewczym.

6. W piątek zmarł śp. Mieczysław Świercz. Jego pogrzeb rozpocznie się mszą św. w kaplicy cmentarnejna cmentarzu w Olkuszu w poniedziałek o godz. 15.00.

7. Dziękujemy za sprzątnie świątyni parafianom z ul. Wyzwolenia, a w tym tygodniu prosimy o to parafian z ul. Niepodległości 1, 2, 3, 4, 5.

8. Miło nam poinformować, że zdjęcia z naszej procesji palmowej oraz fotografie Grobu Pańskiego zostały zamieszczone na stronie internetowej Diecezji Sosnowieckiej. Na naszej stronie internetowej natomiast można ponadto obejrzeć zarówno galerię jak i filmy z Triduum Paschalnego.