«

»

VIII Regionalna Parafiada w Bukownie

 

W dniach 11.05. – 15.05.2016 roku odbędzie się
VIII Regionalna Parafiada w Bukownie

 

Zespół Szkół nr 1 w Bukownie przy współpracy z Parafią Rzymskokatolicka p.w.św. Andrzeja Boboli w Bukownie i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Bukownie oraz przy wsparciu warszawskiego Stowarzyszenia PARAFIADA organizuje w dniach 11 – 15 maja 2016 roku VIII Parafiadę Regionalną. Parafiada współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Miło nam poinformować, iż Parafiada Regionalna w Bukownie została objęta patronatem przez: J. E. Biskupa Diecezji Sosnowieckiej ks. dr. Grzegorza Kaszaka, Dyrektora Duszpasterstwa Ogólnego ks. Marka Bigaja i Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Andrzeja Boboli w Bukownie ks. Wojciecha Tkacza.

Fundamentem działań w ramach projektu pt. „Ruch Rzeźbi umysł, serce i ciało” jest zasada starożytnej greckiej triady stadion-teatr-świątynia, która reprezentuje najważniejsze dziedziny ludzkiej aktywności: sport, kulturę i duchowość. Ponadto poprzez Parafiadę Regionalną jej uczestnicy mają okazję do pogłębiania swoich relacji z Bogiem.

Inauguracja VIII Parafiady Regionalnej w Bukownie rozpocznie się 11.05. o godzinie 1800 Mszą Świętą  w Kościele  Parafialnym pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli, na której nastąpi uroczyste zapalenie znicza parafiadowego.

Drugi dzień rozpocznie się w Zespole Szkół nr 1 w Bukownie modlitwą w intencji uczestników zmagań parafiadowych i przedstawieniem krótkiej historii Stowarzyszenia Parafiada. W tym dniu odbędą się zawody sportowe w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy, turniej darta, pływanie oraz konkursy wiedzowe: konkurs wiedzy biblijnej, konkurs historyczny „Wielcy Polacy”, łamigłówek logicznych „Rusz głowa” i otwarty konkurs plastyczny. Po południu odbędzie się Turniej Rodzinny dla najmłodszych uczestników Parafiady i ich rodziców oraz Nordic Walking dla seniorów.

Na 13 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zaplanowane  są konkursy wokalne: „Sacro Song” i „Muzyka moim życiem”.

W czwartym dniu Parafiady Regionalnej w Zespole Szkół nr 1 w Bukownie odbędzie się Trzeci Charytatywny Maraton Fitness dla uczniów i ich rodziców oraz seniorów.

Parafiada Regionalna zakończy się w dniu 15.05.2016 roku – godz. 9.00 – Mszą Świętą  w Kościele  Parafialnym w Bukownie z udziałem uczestników parafiady i wolontariuszy. Nastąpi ogłoszenie wyników VIII Parafiady, wręczenie pucharu dla najlepszej reprezentacji oraz zgaszenie znicza parafiadowego.

Zwieńczeniem Parafiad Regionalnych jest coroczna Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży organizowana w Warszawie w okresie wakacyjnym, która jest świętem wiary, sportu i kultury. Wszyscy uczestnicy finału parafiadowego mogą brać udział               w zawodach sportowych, konkursach wiedzowych i artystycznych oraz w codziennej modlitwie i Eucharystii, spotkaniach z ciekawymi ludźmi głoszącymi poruszające świadectwa.

 

Dodatkowe informacje o Parafiadzie Regionalnej w Bukownie można uzyskać drogą elektroniczną pod adresem: parafiada.regionlna@gmail.com Szczegółowy program można znaleźć na stronie: https://sites.google.com/site/viiiparafiadaregionalna/

 

Organizatorki: Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Beata Wójcik