«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wiekanocną 01.05.2016

1. Serdecznie dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na pomoc Ukrainie w kwocie 1555 zł. Za tydzień natomiast będzie zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

2. Wdzięczność wyrażamy parafianom z ul. Ks. Zelka, Mostowej i Miarki za sprzątanie świątyni i otoczenia i prosimy o to w najbliższą sobotę parafian z ul. Spacerowej, Buczka, Słowackiego, Sawickiej, Skwer, Krótkiej, Cichej i Borowskiej.

3. We wtorek przypada Uroczystość N. M. P. Królowej Polski. Eucharystia będzie sprawowana tak, jak w niedzielę. O 9.00 odprawimy Mszę św. za Ojczyznę, po której będzie przemarsz pod pomnik żołnierza polskiego. W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Floriana, patrona hutników i strażaków. Msza św. za hutników będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 (w koncelebrze). W piątek przypada święto apostołów Filipa i Jakuba.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek,  piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorem przed Najświętszym Sakramentem pomodlimy się o powołania. W piątek będzie spowiedź i adoracja od godziny 17.00 i rozpoczniemy nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego.W sobotę rano uczcimy Niepokalane Serce N. M. P. a o 17.00 będzie kolejny wieczór uwielbienia połączony z nabożeństwem majowym.

no images were found

 

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryków Wyższego Seminarium Duchownego, a ofiary na tacę będą przeznaczone na jego wsparcie.