«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15.05.2016

1. Wczoraj o godzinie 10.00 przyjął święcenia kapłańskie w katedrze Sosnowieckiej diakon Mateusz Wróbel. A dzisiaj we wspólnocie parafialnej, z której wyszedł odprawił swoją pierwszą Mszę św. Księdza Neoprezbitera obejmujemy naszą modlitwą i życzymy wsparcia Ducha Świętego w wiernej, ofiarnej i owocnej służbie Kościołowi. Szczęść Boże! Wczoraj również odbył się III Zlot Motocyklistów dla uczczenia św. Jana Pawła II. Relację zdjęciową z obu tych wydarzeń już wkrótce będziemy mogli zobaczyć na diecezjalnej i parafialnej stronie internetowej.

2. W dniu jutrzejszym parafia nasza będzie przeżywać uroczystość odpustową swojego patrona św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 9.00 i o 18.00. Wieczorną Eucharystię odprawi i kazanie wygłosi ks. dr  Wojciech Kowalski proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie.

3. W najbliższy, trzeci piątek maja odprawimy wraz z nabożeństwem majowym Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 odbędzie się w Kościele w Bolesławiu kolejny Dekanalny Wieczór Uwielbienia. Plakat informacyjny jest umieszczony w tablicy ogłoszeń.

5. W ubiegłą niedzielę złożyliśmy na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze 1012 zł. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi! Dzisiejsza natomiast taca jest przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie.

6. Za tydzień będzie przed naszą świątynią zbiórka do puszek na ratowanie wzroku dwuletniego chłopczyka z Olkusza Michała Kalisia. Pismo w tej sprawie jest umieszczone w tablicy ogłoszeń.

7. Dziękujemy serdecznie za pomoc w piątkowym sprzątaniu wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Zapraszamy do pomocy w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste.

8. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce do Łagiewnik 4 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.