«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 07.04.2013

1. Serdecznie dziękuję za złożone w drugi dzień świąt ofiary na wsparcie katolickich uczelni wyższych. W sumie złożyliśmy na ten cel 3087 zł (rok temu – 3081 zł). Połowa tacy dzisiejszej jest natomiast przeznaczona na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

2. Wdzięczność wyrażam za sprzątanie świątyni parafianom z ul. 1 Maja – numery parzyste i innym osobom. Proszę o pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Kościuszki.

3. Przypominamy o nabożeństwie ku czci Bożego Miłosierdzia, które odbędzie się dziś o godzinie 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Można za udział w tym nabożeństwie uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

4. W poniedziałek obchodzimy przeniesioną z 25 marca (z Wielkiego Tygodnia) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii o godzinie 18.00.

5. W środę na nowennie modlić się będziemy także za poległych w katastrofie smoleńskiej w 3 rocznicę ich śmierci.

6. Również w środę po Mszy św. nowennowej odbędzie się spotkanie dzieci obchodzących w tym roku I rocznicę I Komunii Św. i dla ich rodziców, a w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

7. W ostatni piątek odbył się pogrzeb śp. Ryszarda Kazibut. W sobotę przed godziną 1.00 w nocy zmarł natomiast śp. pan Leszek Przybyła – wielki dobroczyńca parafii. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 15.00. Mszę św. koncelebrowaną odprawi 5 lub nawet 6 kapłanów. W związku z powyższym nie będzie tego dnia czynna kancelaria parafialna. Naszych zamarłych parafian polecajmy w modlitwie Miłosiernemu Bogu.

8. Z uwagi na List Episkopatu Polski tradycyjną comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu odprawimy w następną niedzielę.