«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną 14.04.2013

1. Serdecznie dziękuję sąsiadom z ul. Kościuszki za wczorajsze sprzątanie świątyni. W
najbliższą sobotę, o godzinie 9.00 proszę o to parafian z ul. Słowackiego, Pocztowej, Skwer, Krótkiej, Cichej, Krasickiego i Sawickiej.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy V Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy w te dni do bardziej intensywnej lektury i rozważania Pisma świętego.

3. Z żalem informujemy, że w minionym tygodniu pożegnaliśmy trójkę naszych parafian. Poza wymienionymi w ubiegłym tygodniu śp. Leszkiem Przybyłą i Kazimierzem Masłyk w środę pogrzebaliśmy także śp. Elżbietę Cieślik. Wszystkich powierzamy Miłosierdziu Bożemu. W tym miejscu raz jeszcze gorąco dziękuję za tak wiele Mszy świętych i liczną obecność na pogrzebie śp. Pana Leszka Przybyły, któremu w ten sposób okazaliśmy wdzięczność za wszystko, co uczynił dla naszej wspólnoty.

4. W następną niedzielę klerycy z Seminarium Duchownego będą się modlić z nami o nowe powołania w ramach tzw. „niedzieli seminaryjnej”.

5. Serdecznie dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na Caritas Diecezjalną, której przekazaliśmy z godnie z zarządzeniem 50% tacy, a dało to w sumie 1246 zł. Wdzięczność wyrażam też wszystkim, którzy włączyli się w akcję jałmużny wielkopostnej. Ze złożonych w Niedzielę Miłosierdzia skarbonek uzyskaliśmy 1877 zł (w ubiegłym roku było 2405 zł). Kwota ta zasili fundusz naszej Parafiady.

6. Przygotowujemy się w ramach wspomnianej Parafiady do wyścigu kolarskiego na
czas dla gimnazjalistów i licealistów, jaki odbędzie się 18 maja. Pozyskaliśmy już kilku
sponsorów, którym podziękuję w niedzielę 19 maja, ale nadal poszukujemy funduszy
potrzebnych do zorganizowania tej imprezy.

7. Próby dla dzieci przygotowujących się do I kom. Św. będą w poniedziałek o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 18.30, a dla dzieci przeżywających 1 Rocznicę Kom. Św. w piątek o godz. 18.30.