«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną 21.04.2013

1. IV Niedziela Wielkanocy rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej i kwartalne dni modlitw w tej intencji. W naszej parafii czynimy to dzisiaj wraz z klerykami naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Taca jest przeznaczona na wsparcie tej uczelni.

2. We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Zapraszamy do liczniejszego niż zwykle udziału w Eucharystii, zwłaszcza wieczorem. W czwartek natomiast przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień modlitw o urodzaje.

3. Serdecznie dziękuję za wykonane w minionym tygodniu prace remontowe panu Janowi oraz za prace przy porządkowaniu terenu przy kościele od strony kaplicy przedpogrzebowej panom Mieczysławowi, Jerzemu, Mirkowi, Maciejowi, Marcinowi i Rafałowi (za pomoc przy plebanii). Chodzi o rozmieszczenie 60 ton ziemi i dokonanie zasiewu nowej trawy. Mamy nadzieję, że dzięki temu otoczenie świątyni stanie się jeszcze bardziej piękne. Dziękuję też pani Grażynie za prace ogrodowe związane między innymi z zasileniem nawozem naszych krzewów ozdobnych i iglaków. Same krokusy już przekwitły. Najpiękniej prezentowały się w środku tygodnia, kiedy to zrealizowaliśmy krótki film z muzyką medytacyjną (na stronie naszej parafii). Już rozpoczynają kwitnąć pierwsze tulipany, więc mamy nadzieję, że na placu dalej będziemy mieć kolorowo i wiosennie.

4. Wdzięczność wyrażam za wczorajsze sprzątanie kościoła parafianom z ul. Sawickiej, Słowackiego, Krótkiej, Pocztowej, Skwer, Cichej i Borowskiej, a proszę o taką pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Poprzecznej, Leśnej za torami, Sosnowej, Młyńskiej, Grabowej i Brzozowej.

5. Próby dla dzieci przygotowujących się do I kom. Św. będą w poniedziałek o godz. 16.00 i w czwartek o godz. 18.30, a dla dzieci przeżywających 1 Rocznicę Kom. Św. w poniedziałek o godz. 18.30.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: sp. Bolesława Królikowska, śp. Anna Pawłowska i śp. Tadeusz Walczak. W bólu łączymy się z ich rodzinami, a ich samych zwierzamy Bożemu Miłosierdziu.

7. Informujemy, że 22 kwietnia (w poniedziałek) odbędą się w osteobusie densytometryczne badania kręgosłupa i szyjki kości udowej (odpłatnie), a 24 kwietnia (środa) bezpłatne badania słuchu w przychodni MED-BUK. Szczegółowe informacje znajdują się przy wejściu do kościoła.