«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą 29.05.2016

1. Dziękujemy serdecznie za pomoc w sprzątaniu parafianom z bloków przy ul. 1 Maja. Prosimy o nią w tę sobotę parafian z następujących ulic: Sosnowej, Grabowej, Młyńskiej, Olchowej, Leśnej za przejazdem i Poprzecznej.

2. Wielką wdzięczność wyrażamy wszystkim rodzinom i grupom duszpasterskim, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała i liturgię Mszy św. oraz samej procesji eucharystycznej. W ich intencji pomodlimy się podczas najbliższej nowenny.

3. W najbliższy wtorek przypada święto nawiedzenia N. M. P. i odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

4. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiać je będziemy po wieczornej Eucharystii, a w niedzielę po Mszy św. z godziny 16.00.

5. W czwartek mamy zakończenie oktawy Bożego Ciała. W jej ramach odbywają się codziennie procesje eucharystyczne po wieczornej Mszy św. Podczas czwartkowej Eucharystii Ks. Biskup Piotr Skucha udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Po uroczystości będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, a po niej poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Z racji pierwszego czwartku miesiąca i z uwagi na bierzmowanie modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne będą tym razem po Mszy św. porannej. W czwartek w modlitwie pamiętamy też o wszystkich dzieciach. Tego dnia nie będzie czynna kancelaria parafialna.

6. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu będą od godziny 17.00.

7. W I sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. będzie rano po Mszy św. Następnie o godzinie 8.45 z parkingu przed kościołem grupa naszych parafian uda się z pielgrzymką do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w ramach pielgrzymki diecezjalnej. Program pielgrzymki jest w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. W sobotę też o godzinie 17.00 będzie wieczór uwielbienia połączony z nabożeństwem czerwcowym.

no images were found

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Na prośbę dyrekcji I LO im.  króla Kazimierza Wielkiego przypominamy absolwentom o  jubileuszu 100-lecia tej szkoły. Szczegóły są na plakacie w tablicy ogłoszeń.