«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną 28.04.2013

1. Serdecznie dziękuję naszym panom z parafialnego zespołu remontowego za prace związane z montażem ostatnich okien w budynku plebanii. Wdzięczność wyrażam także wszystkim, którzy wzięli udział w ostatnim sprzątaniu świątyni i otoczenia. Proszę o pomoc w sprzątaniu w najbliższą sobotę parafian z ul. Starczynowskiej, Leśnej do przejazdu, Wygiełza i Wiśniowej.

2. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Św. będzie w poniedziałek o godz. 16.00, a dla dzieci przeżywających 1 Rocznicę Kom. Św. również w poniedziałek o godz. 18.30. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin będzie w najbliższy piątek od godziny 16.30.

3. W miesiącu maju nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej odprawiać będziemy po wieczornej Mszy św. (za wyjątkiem I piątku miesiąca), w niedzielę natomiast po Eucharystii z godziny 16.00. W kaplicy przy ul. Leśnej nabożeństwo majowe będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17.15.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego połączone będą w czwartek z nabożeństwem majowym. W piątek natomiast nabożeństwo majowe będzie przed Mszą św. o godzinie 18.00. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. sprawować będziemy w sobotę po porannej Mszy św.

5. W I piątek wizyta u chorych będzie po wieczornej Mszy św.

6. W środę przypada Wspomnienie św. Józefa Robotnika, a w piątek Uroczystość N.M.P. Królowej Polski. Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona o godzinie 9.00. Po niej będzie jeszcze Eucharystia o godzinie 11.00 i o 18.00. Z uwagi na Uroczystość nie ma tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę przypada natomiast wspomnienie św. Floriana patrona hutników i strażaków. Msza św. za hutników odprawiona będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00.

7. Przypominamy, że chętni do startu w wyścigu rowerowym na czas mogą zapisywać się drogą elektroniczną na naszej stronie internetowej do 30 kwietnia.

8. Osoby, które chcą 14 czerwca przyjąć sakrament bierzmowania mogą zapisywać się na przygotowanie w zakrystii.

9. Od 30 kwietnia wznowione będzie wydawanie żywności przez Caritas parafialną (w każdy wtorek o godzinie 19.00). Obowiązywać będą nowe wnioski (dostępne przy wejściu do kościoła).

10. Siostry Prezentki zapraszają do wzięcia udziału w Uroczystości beatyfikacyjnej swojej założycielki Zofii czeskiej w dniu 9 czerwca 2013 r. w Łagiewnikach. Chętni na wyjazd autokarem mogą się zapisywać u sióstr lub w zakrystii u siostry Joanny. Kartę parkingową na samochód osobowy można zamówić u Sióstr do 12 maja.