«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 19.06.2016

1. Bardzo gorąco dziękujemy tym osobom, które wzięły udział w sobotnim sprzątaniu kościoła i otoczenia. Nie było nas dużo, a pracy po piątkowej wichurze ogrom. Skończyła się więc dopiero po 12.00, ale udało się przywrócić do przyzwoitego stanu plac kościelny. Na tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. Wojska Polskiego i Zwycięstwa.

2. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia nie ma więc wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, podobnie jak to było w minionym tygodniu z Uroczystością św. brata Alberta Chmielowskiego. Jest to zarazem koniec roku szkolnego. Na Mszę św. dziękczynną zapraszamy na godzinę 8.00 wszystkich uczniów oraz ich rodziców i nauczycieli.

3. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 ks. Andrzej Drapała odprawi Mszę św. dziękczynną za 25 lat kapłaństwa. O tej godzinie modlić się będziemy w koncelebrze także za pochodzącego z naszej parafii ks. Leszka Łuszcza, obchodzącego w tym roku 30-lecie kapłaństwa. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tej Eucharystii.

4. W piątek rozegrany został wyścig kolarski dziewcząt i chłopców z szkoły podstawowej i gimnazjum na zakończenie tegorocznej Parafiady Regionalnej w Bukownie. Główną nagrodą w obu kategoriach był rower. Dziękujemy organizatorom! Relację zdjęciową z tego wydarzenia znajdziemy na stronie parafialnej i diecezjalnej.

5. W czwartek odeszła do domu Ojca śp. Janina Romańczuk. Jej pogrzeb odbędzie się dzisiaj o 14.45. W modlitwie polecamy ją Bożemu Miłosierdziu.

6.Nadal możemy zgłaszać chęć przyjęcia na nocleg pielgrzymów-studentów z Litwy, uczestników ŚDM w Krakowie (25/26 lipca).