«

»

III Parafialny Wyścig Rowerowy

17 czerwca 2016 roku odbył się III Parafialny Wyścig Rowerowy im. Ojca Józefa Jońca w ramach VIII Parafiady Regionalnej w Bukownie.

O godz. 9.30 trzydziestu rowerzystów wyruszyło sprzed kościoła p.w. Św. Andrzeja Boboli ulicami Bukowna na trasę wyścigu. Tego dnia sprzyjało wszystko: pogoda, humory, frekwencja. Po dotarciu na linię startu uczestniczy rozpoczęli wyścig na dwóch kółkach o cenne nagrody. Chłopcy „ścigali się” na 9 kilometrowej trasie, dziewczynki miały do pokonania 2 kilometry.

Zacięta rywalizacja trwała do samej mety. Uczniowie musieli powalczyć między sobą, ze swoimi słabościami, ale i z bocznym wiatrem. W kategorii dziewczynek najszybszą okazała się Sandra Szymańska, na II miejscu uplasowała się Anastazja Kalman, a III miejsce zajęła Zosia Wadas.
W kategorii chłopców I miejsce zajął Kacper Wróblewski (pomimo upadku na ostatnich metrach), II miejsce uzyskał Bartek Hazy, a III miejsce wywalczył Łukasz Poczęsny.
Gratulujemy jednak wszystkim uczestnikom, gdyż każdy z nich dokonał dobrego wyboru stawiając na aktywność i zdrową rywalizację.

Zwycięzcy wyścigu otrzymali rowery, ufundowane przez proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie ks. Wojciecha Tkacza. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek. Uczestnicy i organizatorzy, korzystając z tego, że 17 czerwca obowiązywała nas w Diecezji Sosnowieckiej dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, delektowali się smakołykami z grilla na który zaprosił ich ksiądz proboszcz. Tradycyjnie odbyła się również loteria fantowa.

Organizatorki składają podziękowania Panom: Jerzemu Rosie i Romanowi Wróblewskiemu, ks. Karolowi, Kajtkowi, Pani Grażynie Czerniak oraz wolontariuszkom za pomoc w organizacji wyścigu.

Wielkie podziękowania dla ks. Proboszcza za ufundowanie nagród oraz Straży Pożarnej Bukowno Stare za sprawowanie opieki medycznej podczas wyścigu.