«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 26.06.2016

1. Rozpoczęliśmy okres wakacji. Przypominamy, że podczas urlopów i wypoczynku obowiązuje nas udział w niedzielnej Eucharystii. W związku z przygotowaniami do ŚDM do 26 lipca Msze św. odprawiane będą w naszej parafii zarówno rano o 7.00 jak i po południu o 18.00. Od 27 lipca będzie tylko Msza św. o godzinie 18.00. Bez zmiany natomiast przez cały okres wakacji pozostają godziny urzędowania w kancelarii parafialnej.

2. W najbliższą środę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii o godzinie 7.00 i 18.00. Taca będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską (tzw. „świętopietrze”).

3. W tym tygodniu mamy również pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek będzie adoracja i spowiedź od godziny 17.00, a w sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P.

4. Nadal możemy zgłaszać chęć przyjęcia na nocleg z 25 na 26 lipca pielgrzymów na ŚDM  z Litwy. Prośbę tę odnosimy również do kolejnej pielgrzymki na Jasną Górę z Chrzanowa (z 7/8 sierpnia 2016). Dotyczy ona rodzin, które dotychczas nie przyjmowały jeszcze pątników z tej grupy, a chcą to uczynić. Zapisy są przyjmowane w zakrystii. Od następnej niedzieli będzie się można zapisać także na pielgrzymkę na Jasną Górę (z Olkusza w dniu 9 sierpnia). Pani Halina Wróblewska przyjmuje już teraz zapisy na pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniu 10 lipca. Szczegóły podajemy w tablicy ogłoszeń.

5. Serdecznie dziękujemy paniom i panom z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego za udział w sprzątaniu kościoła oraz alejek wokół niego. O taką też pomoc prosimy w najbliższą sobotę parafian z ul. Wyzwolenia.

6. Cieszymy się, że ks. Andrzej Drapała obchodzi dziś w naszej parafii swój srebrny jubileusz kapłaństwa, a modlimy się także za ks. Leszka Łuszcza, który świętuje 30 lat kapłaństwa. Obu pochodzącym z naszej wspólnoty kapłanom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, obfitości darów Ducha Świętego i dalszej owocnej pracy dla Boga, Kościoła i Ojczyzny. Szczęść Boże!

7. Naszych parafian pragnę poinformować, że nasz wikariusz ks. Karol Nędza, po otrzymaniu stypendium ufundowanego przez Rycerzy Kolumba, został dekretem księdza biskupa z dnia 21 czerwca skierowany na studia na uniwersytecie w Waszyngtonie. W jego miejsce został do nas skierowany ksiądz neoprezbiter Tomasz Sroczyński, który obejmie obowiązki wikariusza parafii w dniu 27 sierpnia. Ksiądz Karol pozostanie z nami jeszcze do 24 lipca i tego też dnia mu podziękujemy za krótką, ale bardzo owocną pracę w naszej wspólnocie.