«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 17.07.2016

1. W najbliższą środę około godziny 22.00 powitamy w naszej parafii pielgrzymów z Hiszpanii, którzy przybędą na ŚDM w Krakowie. Bardzo prosimy, aby przedstawiciele rodzin, które przyjmują ich w gościnę aż do poniedziałku włącznie, byli obecni o tej porze na placu kościelnym.

2. Program diecezjalny, dekanalny i parafialny związany z pielgrzymami zza granicy zamieszczamy na naszej stronie internetowej. Obejmuje on tzw. dzień dekanalny (w czwartek), pielgrzymkę do Oświęcimia oraz na Jasną Górę i dzień parafialny w przyszłą niedzielę. W ramach dnia dekanalnego spotkamy się w Chechle na Pustyni Błędowskiej o godzinie 16.00, gdzie najpierw będzie Msza św. z ks. biskupem Grzegorzem Kaszakiem, a potem pokaz skoków spadochronowych i występy zespołów muzycznych. Szczegółowy program jest w tablicy ogłoszeń. W ramach dnia parafialnego (niedziela) zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą sumę o godzinie 11.00, w której wezmą też udział nasi goście, a pożegnamy wtedy ks. Karola, który już 26 lipca odlatuje do USA. Po południu około godziny 16.00 odbędzie się spotkanie na placu przy skarpie nad Sztołą. We współpracy z MOSiR i MOK chcemy tam zorganizować między innymi spływ kajakami i występy artystyczne. Prosimy, by rodziny goszczące pielgrzymów przybyły wraz z nimi, ale zapraszamy też innych parafian.

3. W związku z ŚDM kancelaria parafialna w czwartek i sobotę nie będzie czynna, a w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

4. Paniom Janinie, Krystynie, Celinie i Annie oraz panu Januszowi dziękuję za prace porządkowe w świątyni. Proszę o podobną pomoc w sobotę o 9.00 parafian z „Działek”.

5. Z wielką radością donosimy, że na finałach Parafiady w Warszawie zajęliśmy I miejsce w klasyfikacji ogólnej w kraju i otrzymaliśmy puchar ufundowany przez Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy wszystkim organizatorom, uczestnikom i sponsorom Parafiady w Bukownie.

6. W przyszłą niedzielę, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów (od rowerów po samochody). Ofiary, jakie przy tej okazji złożą kierujący nimi, będą przeznaczone na zakup środków komunikacji dla misjonarzy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialne odeszli do domu Ojca śp. Marian Wilk i Krystyna Jezela. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu.