«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 24.07.2016

1. Bardzo gorąco dziękujemy ks. Karolowi za jego kończącą się dzisiaj posługę duszpasterską w naszej parafii. Zaraz po przybyciu do niej zdobył sobie sympatię wszystkich parafian, od tych najmłodszych po najstarszych. Wdzięczni jesteśmy za jego trud, szczególnie ten związany z młodzieżą i dziećmi, za organizowanie ŚDM w naszym dekanacie i parafii. Modlitwą będziemy towarzyszyć mu za oceanem. W związku z tym od środy Msza św. w dni powszednie będzie sprawowana tylko o godzinie 18.00 aż do 27 sierpnia włącznie.

2. Dziś także mamy ostatni dzień pobytu pośród nas pielgrzymów na ŚDM w Krakowie z Hiszpanii. Cieszy nas ich obecność w naszej parafii i możliwość podzielenia się świadectwem tej samej wiary. W grupie 23 osób mamy ks. Rektora i Wicerektora Seminarium w Grenadzie, 14 kleryków, 3 studentki i 4 studentów. Dziś w godzinach od 16.00 do 19.00 spotkamy się z nimi przy skarpie nad Sztołą. W programie między innymi spływ kajakowy, pieczenie kiełbasek „na patyku”, występy artystyczne, gry i konkursy, pokaz sprzętu strażackiego, itp. Zakończymy przy rzece nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia sprawowanym „na kajaku” o godzinie 19.00 z Koronką odmawianą naprzemian w języku polskim i hiszpańskim. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich parafian. Dziękujemy za współpracę w zorganizowaniu tego spotkania Urzędowi Miasta, MOK-owi i MOSiR-owi. Naszych gości pożegnamy jutro przed kościołem ok. godziny 10.00, gdyż od wtorku centrum ŚDM będzie w Krakowie.

3. W związku z ŚDM dziękujemy bardzo ciepło wszystkim rodzinom za przyjęcie pielgrzymów pod swój dach. Wdzięczność tę kierujemy też pod adresem wolontariuszy (mieliśmy ich najwięcej w dekanacie – ponad połowa ogólnej liczby, ok. 40% wolontariuszy w parafii w Bolesławiu, to także  nasi młodzi parafianie). Ich postawa tochrześcijaństwo wyrażane w praktyce, słowo zamienione w czyn i konkretne dzieło miłosierdzia (podróżnych w dom przyjąć). Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale ŚDM.

4. Podziękowaniem tym obejmujemy także rodziny, które przyjmą jutro pielgrzymów z Litwy, również podążających na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Krakowa. Będzie ich ogółem 67, w tym dwóch ojców, 1 brat zakonny, 1 siostra zakonna, reszta to studenci. 62 z nich zadeklarowały przyjąć nasze rodziny, inni znaleźli nocleg, dzięki uprzejmości władz miejskich, w remizie OSP Bukowno Stare. Spodziewamy się ich ok. godziny 19.00-20.00 pod kościołem.

5. Nadal przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę. Rusza z Olkusza 9 sierpnia.  Przyjmujemy też zapisy rodzin chętnych ugościć pielgrzymów z Chrzanowa (z 7 na 8 sierpnia).

6. W minionym tygodniu pochowaliśmy śp. Pawła Lekstona i Jana Krzyzika. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.

7. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przez kierowców przeznaczymy na zakup środków komunikacji dla misjonarzy.

8. Dziękujemy za sprzątanie parafianom z „Działek”, a prosimy o to w najbliższą sobotę parafian z ul. Reymonta.