«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2013

1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swą pracą wspomogli w minione dni parafię:
– paniom Krystynie, Henryce, Celinie, Annie, Irenie, Stanisławie, Józefie i jednej pani nieznanej z imienia, za wielogodzinny trud przy porządkowaniu klombów na placu świątynnym i częściowym zgrabieniem igliwia (ze skoszeniem trawy jeszcze musimy poczekać), a pani Grażynie za prace ogrodnicze, dziękuję też za wystrój świątyni
– panom Henrykowi i Grzegorzowi za wykonanie postumentu pod figurę Matki Boskiej Fatimskiej
– panom Mirosławowi i Andrzejowi za podłączenie kolejnych zbiorników na deszczówkę (łącznie mieszczą teraz 6 tys. litrów wody), panu Romanowi i Mieczysławowi za pomoc w przy wrzuceniu do piwnicy ekogroszku)
– panu Janowi i Mirosławowi za prace remontowe tak na zewnątrz, jak i w środku plebanii
– rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie daru ołtarza w postaci trójtonowego gongu liturgicznego (1150 zł), posprzątanie świątyni i ufundowanie do niej kwiatów.

2. O pomoc w sprzątaniu świątyni i otoczenia proszę w najbliższą sobotę o godzinie 9.00 parafian z ul. Szkolnej i Nowej (bloki i domy prywatne).

3. W poniedziałek po Mszy św. z godziny 18.00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie połączone z majowym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Młodzież III klas gimnazjum prosimy na próbę we wtorek o godzinie 18.45, a w środę dzieci sypiące kwiatki na Boże Ciało.

5. W czwartek przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli patrona naszej parafii. Msze św. będą o godzinie 7.00, 9.00, a sumę odpustową odprawi i wygłosi słowo Boże ks. dr Jan Koclęga, który prowadził dla nas w tym roku rekolekcje wielkopostne. Po Mszy św. odbędzie się procesja wokół świątyni.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej z nabożeństwem majowym połączymy Koronkę do Miłosierdzia Bożego (III piątek miesiąca).

7. W sobotę o godzinie 10.00 przyjmie święcenia kapłańskie diakon Robert Tomasik (przed dwoma laty jeszcze nasz kleryk). Polecamy go modlitewnej pamięci parafian. Nie będzie w sobotę czynna kancelaria!

8. Od 17 do 19 maja trwać będzie Parafiada 2013. Na jej rozpoczęcie przybędzie ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego. Częścią Parafiady będzie też rowerowy wyścig na czas dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 17.00. Trasa wyścigu: Bukowno-parking przy kościele, Przeń, Podlesie, Bukowno.

9. W ostatnią sobotę pochowaliśmy śp. Marię Grzyb, której Bóg pozwolił dożyć 90 roku życia. Powierzamy ją Miłosierdziu Bożemu.