«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 19.05.2013

1. Serdecznie dziękuję 12 parafianom i parafiankom z ul. Szkolnej i Nowej oraz ochotnikom za trud włożony we wczorajsze sprzątanie. W tym tygodniu proszę o pomoc mieszkańców z ul. Wyzwolenia. Będzie to także sprzątanie przed Bożym Ciałem. Ołtarze będzie można odebrać już w najbliższą sobotę.

2. Dziś kończymy w naszym mieście Parafiadę 2013. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim jej organizatorom, wolontariuszom i uczestnikom. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem Zespołu Szkół nr 1 i Miejskiego Ośrodka Kultury im. Jana Pawła II za miłą i owocną współpracę. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim za ich pomoc i zaangażowanie. Nie mogę też zapomnieć o Was, kochani parafianie. W sumie wsparliście to dzieło (przez ofiary na świece wigilijne, skarbonki jałmużny wielkopostnej i sponsorowanie wyścigu rowerowego (Zw. Zaw. Górników przy ZGH, Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność”, p. Wróblewki, Witold Gęgotek, p. Dariusz Podsiadły, Parafia) w łącznej kwocie 5,5 tys. zł.

3. Dziś jeszcze w ramach Parafiady odbędzie się wyścig rowerowy na czas. Zapisy i start honorowy będą o godzinie 17.00 na parkingu przed kościołem. Następnie zawodnicy i zawodniczki przejadą na metę startową w okolice dawnej kopalni piasku, gdzie rozchodzą się drogi na Bór Biskupi i Podlesie. W ramach wyścigu zaliczą 9-kilometrową pętlę przez Podlesie, Przeń i Bór Biskupi. Po ukończonych zmaganiach 
udadzą się przed świątynię, gdzie nastąpi ogłoszenie wyników. Policjantom, strażakom i wolontariuszom dziękuję za zabezpieczenie trasy wyścigu.

4. Caritas Parafialna zawiadamia o możliwości zgłaszania nowych rodzin, które spełniają kryteria dochodowe w udzielaniu pomocy żywnościowej.

5. Wspólnota Żywego Różańca prosi, o włączanie się parafian w tę formę apostolstwa świeckich, jaka jest modlitwa różańcowa. Zapisywać się można do tej wspólnoty w zakrystii u kapłanów.

6. W związku ze zbliżającym się dniem beatyfikacji Zofii Czeskiej, założycielki sióstr Prezentek (9 czerwca w Łagiewnikach) informujemy, że w autokarze są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na tę uroczystość.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się po Mszy św. z godziny 9.00 spotkanie z dziećmi i młodzieżą, która wyjeżdża do Warszawy na finały Parafiady i z ich rodzicami.

8. Dziękuję chórzystom i Żywemu Różańcowi za zamówione w mojej intencji Msze św. o godzinie 11.00 w tę i następną niedzielę z okazji 25-lecia moich święceń kapłańskich. Msza św. dziękczynna zamówiona przez mnie, będzie dokładnie w dzień ich przyjęcia na nowennie 22 maja (w tym czasie będę na rekolekcjach z okazji jubileuszu).

9. Próba do bierzmowania: poniedziałek o 18.45.