«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą 02.06.2013

1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni i otoczenia, tak w tygodniu, jak i w dniu wczorajszym, oraz za wszelkie prace wykonane w tym czasie przy kościele i plebanii. Proszę o pomoc w najbliższą sobotę mieszkańców „Działek”.

2. Ogromną wdzięczność wyrażam wszystkim uczestnikom uroczystości Bożego Ciała, a w szczególny sposób tym, którzy wznieśli ołtarze. Dziękuje też panom policjantom za zabezpieczenie trasy i tym, którzy włączyli się w sposób czynny w Eucharystię i procesję: siostrom Prezentkom, ministrantom, chórowi, scholce młodzieżowej, paniom i panom niosącym feretrony i chorągwie, dzieciom sypiącym kwiatki, panom z asysty. Za te osoby będziemy się modlić na najbliższej nowennie.

3. Zachęcamy do uczestniczenia w procesjach eucharystycznych wokół kościoła codziennie w dni oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej. Zakończenie oktawy będzie w najbliższy czwartek o godzinie 18.00. Wtedy też poświęcimy wianki, zioła i kwiaty. Jest to również I czwartek miesiąca, a więc dzień modlitw o nowe powołania do Bożej służby.

4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy złożą ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej. To wyraz naszego podziękowania Panu Bogu za odzyskaną wolność i wypełnienie dawno złożonej obietnicy o wotum wdzięczności narodu. Przypominam też, że z tydzień będzie zbiórka przed kościołem na rzecz naszego hospicjum w Sosnowcu.

5. W piątek mamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z uwagi na to, nie ma tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to także I piątek miesiąca. O godzinie 16.30 rozpoczniemy zatem adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Litanią do Serca Pana Jezusa. Będzie też możliwość skorzystania ze spowiedzi. W sobotę natomiast jest Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi odprawimy po porannej Mszy św.

6. W następną niedzielę czekają nas dwie uroczystości. O godzinie 7.30 wyjeżdżamy do Krakowa – Łagiewnik na beatyfikację s. Zofii Czeskiej, założycielki Sióstr Prezentek. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. O godzinie 9.00 natomiast, Mszę św. odprawi u nas ks. Robert Tomasik, tegoroczny neoprezbiter i do 2011 roku nasz parafianin. 

7. Na prośbę Ojca św. dziś między 17.00, a 18.00 odbywają się w całym świecie nabożeństwa eucharystyczne. W naszej świątyni częścią tego nabożeństwa będzie Litania do Serca Pana Jezusa, a na zakończenie procesja wokół kościoła. Odpowiedzmy na apel papieża wzywający do wspólnej modlitwy.

8. Próba do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.

9. W ramach Festynu Caritas w Sosnowcu (08.06.2013) naszą Caritas reprezentować będzie „Sekcja Form Tańca Towarzyskiego” (Instruktor: Pani Agnieszka Kowalczyk). 

10. W okolicach Przedszkola Sióstr Prezentek zgubiono złoty naszyjnik. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt w kancelarii lub zakrystii. Pamiętajmy, że znalezione rzeczy nie są naszą własnością.

11. Związki zawodowe działające przy ZGH Bolesław zwróciły się do nas z prośbą o przekazanie informacji, że 03.06.2013 r. odbędą się spotkania ze społecznością lokalną, najpierw o godzinie 16.00 w MOK-u, a potem o 18.00 w remizie OSP przy ul. Sławkowskiej (Stare Bukowno). Tematyką spotkań będzie problem opłat, jakie ponosi zakład, za energię elektryczną.