«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą 09.06.2013

1. Dziś o godzinie 10.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach delegacja naszej parafii bierze udział w uroczystości wyniesienia do chwały ołtarzy (beatyfikacja) s. Zofii Czeskiej, założycielki sióstr Prezentek, które od lat modlą się i pracują w naszej parafii.

2. Serdecznie dziękuję za sobotnie sprzątanie parafianom z „Działek”, a także młodzieży licealnej i gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania za pomoc w wygrabieniu trawników. Proszę o pomoc w tym tygodniu mieszkających przy ul. Niepodległości 1, 2, 3, 4, 5.

3. Wdzięczni jesteśmy wszystkim , którzy mimo deszczowej pogody brali udział w uroczystościach oktawy Bożego Ciała, a zwłaszcza w jej zakończeniu w czwartek.

4. W czwartek po Mszy św. z godziny 18.00 będzie kolejne nabożeństwo fatimskie.

5. W piątek o godzinie 18.00 młodzież III klas gimnazjum i kilka innych osób przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka. Na tę uroczystość zapraszamy nie tylko rodziny bierzmowanych, ale wszystkich parafian. Taca z bierzmowania tradycyjnie przekazana zostanie za pośrednictwem Księdza Biskupa na rzecz naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Próba przed bierzmowaniem będzie we wtorek i środę o godzinie 19.00, a spowiedź w czwartek o godzinie 17.30.

6. Pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach przeprowadzony zostanie remont naszych dzwonów. Wymienić trzeba zniszczony całkowicie silnik mniejszego dzwonu oraz zużyte elementy aparatury sterującej (na sterowanie bezstykowe). Samo włączanie dzwonów będzie odbywać się bezprzewodowo za pośrednictwem pilota z zakrystii. W zależności od zakresu przeprowadzonych prac koszt remontu został wyceniony na minimum 4 tys. złotych. Zwiększy się, gdy trzeba będzie wymienić drugi silnik. Jego stan zostanie sprawdzony podczas remontu.

7. Pod koniec czerwca odbędzie się kolejna rozprawa sądowa związana z uregulowaniem stanu prawnego placu, na którym zbudowano plebanię. Bardzo proszę parafian o modlitwy w tej intencji.

8. W okresie wakacji chcemy przeprowadzić dwa ważne remonty związane z plebanią (remont jednego z trzech pionów wodno-kanalizacyjnych oraz pokrycie kostką brukową placu i alejek prowadzących do kancelarii). Mamy nadzieję, że oba te przedsięwzięcia zostaną zrealizowane przed końcem lipca. Zakupiliśmy także 6 nowych drzwi do zakrystii, które zostaną zamontowane po tym terminie. Dziękujemy wszystkim którzy wspierają parafię swą modlitwą, pracą i groszem. Bóg zapłać!

9. Bardzo proszę, by w czasie liturgii rodzice nie zostawiali dzieci bez opieki poza świątynią. Był przypadek, że z doniczek w których posiano kwiaty mające tworzyć napis JP II dzieci zrobiły sobie schody do zabawy niszcząc wschodzące rośliny. Podobnie zadeptano nam wschodzącą trawę posianą przy parkingu na miejsce zniszczonej przez larwy chrabąszcza. Kiedy ogrodziliśmy ją w piątek wieczorem sznurem, ktoś w nocy zniszczył tę prowizoryczną ochronę, a potem zrobił to po 
raz kolejny w samym środku dnia. Proszę, by sąsiedzi zwrócili na to uwagę. 

10.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na rzecz hospicjum w Sosnowcu. Ten parafialny dar zostanie w tym tygodniu przekazany za pośrednictwem Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka.

11.Nowożeńcom Małgorzacie i Krzysztofowi dziękujemy za dołożenie się do wystroju świątyni. Będziemy za nich się modlić podczas najbliższej nowenny.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do Pana po wielu latach choroby śp. Waldemar Kałwa. Polecajmy go w modlitwie Miłosierdziu Boga.