«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 31.07.2016

1. Bardzo serdecznie dziękuję za sobotnie prace porządkowe parafianom z ul. Reymonta, a proszę o to w tym tygodniu parafian z ul. Spacerowej, Buczka, Krasickiego, Cichej, Borowskiej, Krótkiej, Skwer, Słowackiego i Sawickiej. Dziękujemy też za ofiary od kierowców na rzecz środków transportu dla misjonarzy w kwocie 2055 zł.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ta ostatnia to równocześnie Święto Przemienienia Pańskiego. W pierwszy czwartek po Eucharystii będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem o powołania do służby w Kościele, w piątek adoracja i spowiedź od godziny 17.00, a nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. w sobotę przed Mszą św. o 17.45.

3. W następną niedzielę ok. godz. 19.00 przybędzie do nas pielgrzymka chrzanowska podążająca na Jasną Górę. Prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg i ugoszczenie ich wedle powiedzenia „czym chata bogata.”

4. Wczoraj dostarczono nam 16 nowych ławek do naszego kościoła. Jest możliwe, że już w najbliższą sobotę otrzymamy kolejną ich partię i przystąpimy do montażu. Do naszych parafian, a szczególnie mających małe dzieci, kierujemy prośbę, by nie deptać klęczników, bo to spowoduje szybkie zniszczenie warstwy lakieru. Będą o tym przypominać specjalne znaki na nich umieszczone.

5. W minionym tygodniu odbyły się w naszej parafii pogrzeby śp. Stefana Kocjana, Danieli Pomiernej i Kazimierza Kaima. Jutro o 15.00 odbędzie się natomiast pogrzeb śp. Czesławy Stefańskiej. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

6. Na naszej stronie internetowej możemy obejrzeć relację zdjęciową i film z ŚDM przeżywanych w Bukownie. Wkrótce dołączymy do nich komentarz w języku polskim i hiszpańskim.