«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą 16.06.2013

1. Serdecznie dziękuję wszystkim trudzącym się w minionym tygodniu przy pracach w parafii, w tym młodzieży kilkakrotnie udzielającej się na placu kościelnym. Wdzięczność swą wyrażam parafianom, którzy w sobotę sprzątali świątynię i otoczenie i proszę o taką pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul Niepodległości 6, 7, 8, 9, 10.

2. W ostatni piątek dokonaliśmy remontu i zarazem modernizacji sterowania napędem naszych dzwonów. Oba są już w pełni sprawne. Załączać je możemy zarówno w dotychczas stosowany sposób, jak i drogą radiową z zakrystii. Ich naprawa kosztowała 4000 zł. 

3. Na naszej stronie internetowej dostępne są już reportaże fotograficzne z 3 Maja i Bożego Ciała, a wkrótce ukażą się zdjęcia z Festynu Rodzinnego w Sosnowcu, w którym wziął udział nasz Parafialny Zespół Caritas. Ks. Biskup Grzegorz Kaszak skierował do osób w nim się udzielających specjalne podziękowanie. Jego tekst jest dostępny w tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej w zakładce Caritas.

4. Najbliższy piątek jest trzecim piątkiem miesiąca, zatem po Mszy św. z godziny 18.00 odmówimy wobec Najświętszego Sakramentu Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

5. Wkrótce zaczniemy poważniejsze remonty na plebanii. Najprawdopodobniej trzeba będzie zmodyfikować plany wobec kościoła. Pierwszeństwo ma dach nad kaplicą św. Józefa. Koniecznie trzeba będzie go naprawić. W czasie ostatnich ulew znowu zaczął nie tyle nasiąkać, ale wręcz przeciekać strop nad kaplicą.

6. Do renowacji oddaliśmy także wiszący w przedsionku kościoła krucyfiks. Odnowienia dokonają państwo Zofia i Stanisław Wywiołowie z Olkusza. Dziękuję Panu Piotrowi Rudnickiemu za zajęcie się tą sprawą.

7. Na hospicjum ofiarowaliśmy 720 zł. Bóg zapłać za wrażliwość serca.  

8. Od dłuższego czasu można już zgłaszać Msze św. na 2014 rok.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Zofia Gil. Polecajmy ją w modlitwie Miłosierdziu Boga.