«

»

Ogłoszenia Duszpasterskie Na XX Niedzielę Zwykłą 14.08.2016

1. Dziękujemy serdecznie za sprzątanie w ostatnią sobotę parafianom z ul. Mostowej, ks. Zelka i Miarki. Na tę sobotę proszę o pomoc parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste.

2. Wdzięczność wyrażam panom z zespołu gospodarczego za pomoc w pracach na dziedzińcu plebanii oraz w świątyni. Dziękuję także nowożeńcom Patrycji i Norbertowi za kwiaty do koścoiła. Będziemy za nich się modlić na najbliższej nowennie.

3. W piątek zainstalowane zostały w naszej świątyni dwa nowe konfesjonały, a w sobotę wyposażone zostały wraz z ławkami w pokrycia tapicerskie. Jedno i drugie zostało już opłacone. Do uregulowania pozostała nam trzecia (40 tys. zł. w grudniu 2016) i czwarta rata za ławki (48 tys. zł w lipcu 2017 roku). Na sugestie wielu naszych parafian raz jeszcze ponawiamy prośbę o nie deptanie klęczników. Nie wszyscy, niestety, jej posłuchali.

4. Jutro mamy Uroczystość Wniebowzięcie N. M. P. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Po każdej z nich będzie poświęcenie kwiatów i ziół. O godzinie 9.00 będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego z udziałem warty honorowej żołnierzy z 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa.

5. W najbliższy piątek będzie po Eucharystii wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na tę modlitwę.

6. 27 sierpnia w sobotę udamy się z pielgrzymką do Bazyliki p.w. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, by przejść przez Bramę Miłosierdzia. W świątyni o godzinie 11:00 odprawimy Mszę św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii tych parafian, którzy zechcą udać się tam busem. Możliwy jest też dojaz prywatnym autem. Dla większości parafian planujemy pieszą pielgrzymkę (z kijkami) ok godziny 8:30 spod kapliczki przy starej drodze na Olkusz ze Starczynowie. Szczegóły pielgrzymki podamy w przyszłą niedzielę.