«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 23.06.2013

1. Serdecznie dziękuję za wszelkie formy pomocy dla parafii, z jakimi spotkałem się w minionym tygodniu: pani Joli za załatwienie piasku do celów remontowo-budowlanych, paniom, które sprzątały rabaty przy świątyni, osobom wspomagającym mnie przy podlewaniu niektórych krzewów, panom za wykonane prace remontowe oraz czyszczenie kolejnych partii alejek od strony ul. Kościuszki.

2. Wdzięcznością pragnę objąć tych, którzy uczestniczyli w sobotnim sprzątaniu świątyni i otoczenia (1 osoba z wyznaczonych bloków). W piątek (ze względu na uroczystość sobotnią) o godzinie 16.00 proszę o podobną pomoc parafian z ul. Mostowej, Ks. Zelka i Miarki.

3. W piątek kończymy rok szkolny. Msza św. dziękczynna i o Boże błogosławieństwo na czas wakacji będzie odprawiona o godzinie 8.00. Zapraszamy do udziału w niej dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli.

4. W sobotę przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień modlitewnej pamięci o Ojcu Świętym. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Msza św. będzie odprawiona o godzinie 9.00 (nie będzie Eucharystii o godz. 7.00). W związku z tym kancelaria parafialna nie będzie tego dnia czynna.

5. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, to także dzień imienin ks. Piotra. Solenizantowi życzymy wielu Bożych łask, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech wstawiennictwo św. Piotra będzie mu pomocą w służbie Kościołowi. Msze św. w intencji ks. Piotra odprawione będą w przyszłym tygodniu: w niedzielę o godzinie 16.00 (od p. Przybyła i Wróbel), w poniedziałek o godzinie 18.00 (od Żywego Różańca) i w środę o godzinie 18.00 (od chóru).

6. Od następnego poniedziałku Msza św. w dni powszednie będzie odprawiana tylko o godzinie 18.00. Msza św. poranna sprawowana będzie do najbliższej soboty o godzinie 7.00, za wyjątkiem piątku i soboty. Kancelaria czynna będzie tak, jak dotychczas.

7. W piątek po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.