«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą 30.06.2013

1. Gorąco dziękuję naszym panom za trud włożony w remont w pomieszczeniach piwnicznych kaplicy św. Józefa. Wdzięczność wyrażam młodzieży za prace porządkowe na terenie placu kościelnego, a panu Grzegorzowi za konserwację kostki chodnikowej. Dziękuję też wszystkim, którzy przyszli na piątkowe sprzątanie, o które w najbliższą sobotę proszę parafian z ul. Reymonta, Spacerowej, Buczka i Krasickiego.

2. Zwracamy się do naszych parafian, zwłaszcza tych mieszkających blisko cmentarza parafialnego, o zwrócenie uwagi na osoby, które niszczą pomniki odrywając z nich metalowe krzyże i napisy, najprawdopodobniej, by sprzedać je następnie na złom. O zjawisku takim poinformowali nas w ostatnią niedzielę nasi parafianie, którzy ponieśli tego typu straty na grobach swych najbliższych. Trzeba o tym oczywiście informować również policję.

3. Miło mi poinformować, że 26 czerwca odbyła się rozprawa sądowa dotycząca placu, na którym zbudowano plebanię. W jej wyniku parafia przejęła na własność przez 
zasiedzenie wymienioną działkę. Wyrok będzie prawomocny po trzech tygodniach. 
Po uprawomocnieniu podejmiemy dalsze czynności zmierzające do założenia księgi 
wieczystej. Bardzo dziękuję w tym miejscu panu mecenasowi Andrzejowi Osuchowi 
za ponad dwuletnie prowadzenie tej sprawy. Raz jeszcze wyrażam wdzięczność panu 
Stanisławowi Kubańskiemu, który wraz ze mną przygotował dokumentację oraz naszym świadkom, panom Mieczysławowi Ochabowi, Władysławowi Kiwiorowi i Januszowi Kopczyńskiemu. Przy okazji informuję, że w końcowej fazie jest sprawa założenia księgi wieczystej pod cmentarz parafialny.

4. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18.00. Natomiast kancelaria będzie czynna tak, jak dotychczas.

5. Od jutro rozpocznie się kolejny remont w plebanii, związany z jednym z pionów wodnych. 

6. W tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – będziemy modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16.30 zakończona Litanią do Najświętszego Serca P. J., oraz pierwsza sobota.

7. Zachęcamy do udziału w Pieszych Pielgrzymkach na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy u księdza w zakrystii.

8. W sobotę przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych.