«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą 21.07.2013

1. Dzisiaj przeżywamy XVI niedzielę zwykłą.


2. Trwa nadal remont na plebanii, związany z jednym z pionów wodnych, oraz rozpoczęły się prace odnośnie kostki brukowej wokół plebanii.

3. W tym tygodniu przypadają: wspomnienie Św. Marii Magdaleny, Święto, Św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy, Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – jest to dzień modlitw za rodziców i dziadków.

4. W czwartek przypada święto Św. Jakuba Apostoła. Jest to także dzień patrona kierowców – Św. Krzysztofa. Błogosławieństwo samochodów i innych środków lokomocji oraz ich kierowców odbędzie się w najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. wokół ogrodzenia kościoła. Do koszyczka będziemy mogli złożyć przy tej okazji ofiary (1 grosz za jeden kilometr), które zostaną przekazane na pojazdy dla misjonarzy.

5. Wdzięczność wyrażam Panu Grzegorzowi za dokończenie konserwacji kostki chodnikowej wokół kościoła.

6. W czasie urlopów wakacyjnych nie zapominajmy o praktykach religijnych (Mszy Św., codziennej modlitwie, czytaniu Pisma Św., prasie katolickiej).

7. Zachęcam do udziału w Pieszych Pielgrzymkach na Jasną Górę. Szczegóły i zapisy u księdza w zakrystii.

8. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: Śp. Karolina Odrzywałek i Alfreda Sajkowska(pogrzeb będzie we wtorek). Polecajmy Je Miłosierdziu Bożemu.

9. Dziękuję serdecznie za prace wykonywane na placu kościelnym i przy plebanii w minionym tygodniu. Dziękuję też wszystkim, którzy przyszli na sobotnie sprzątanie, o które w najbliższą sobotę proszę parafian z ul. 1 Maja – numery parzyste od godz. 9.00.