«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedziele Zwykłą 28.07.2013

1.Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które podczas mojego urlopu dbały o otoczenie wokół świątyni. Wdzięczność wyrażam także paniom Marii i Weronice z ul 1 Maja- numery parzyste oraz pani Janinie za sobotni udział w sprzątaniu kościoła i proszę o to w tym tygodniu mieszkańców z ul. Kościuszki.
2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. W czwartek po wieczornej Eucharystii odprawimy nabożeństwo eucharystyczne o nowe powołania do służby Bożej, w piątek będzie spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.30. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu N. M. P. odprawimy w sobotę przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.45.

3. 1 sierpnia przypada 69 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia pamiętać będziemy w modlitwie o poległych powstańcach i pomordowanej ludności naszej stolicy.

4. Sierpień jest już tradycyjnie miesiącem trzeźwości narodu. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji, jako zadośćuczynienia za grzechy związane z nadużywaniem alkoholu. 2 sierpnia zapraszamy wszystkie kobiety na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Msza św. będzie o godzinie 11.00.

5. 2 sierpnia jest odpust tzw. Porcjunkuli. Za nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, Komunię św. i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz, Wierzę w Boga) i brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu możemy uzyskać odpust zupełny.

6. Przyszła niedziela będzie dniem adoracji eucharystycznej.

7. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom na rzecz parafii. Jak widzimy trwają nadal prace wokół plebanii, a także w jej wnętrzu. Mam nadzieję, że te pierwsze zostaną ukończone we wtorek lub środę. Ich owocem jest nie tylko położenie kostki brukowej, ale także naprawa zniszczonego w dużym stopniu systemu odprowadzania wody deszczowej z dziedzińca oraz dachu plebanii.

8. Wkrótce powinniśmy podjąć czynności zmierzające do założenia księgi wieczystej pod plac, na którym wybudowano plebanię (w związku z uprawomocnieniem się wyroku sądu w tej sprawie). W ubiegłym tygodniu zostaliśmy natomiast powiadomieni przez sąd powiatowy w Olkuszu o wpisie do ksiąg wieczystych działki, na której znajduje się cmentarz parafialny. Tym samym po niemal roku pomyślnie zamknęliśmy tę sprawę.

9. Niezmiernie cieszy nas fakt, że młodzież z naszej parafii godnie zaprezentowała parafię oraz miasto i zajęła na finałach Parafiady w Warszawie w ubiegłym tygodniu 2 miejsce w Polsce w klasyfikacji generalnej, mimo że konkurencja w tym roku była znacznie większa. Pochwalić należy też chłopców, którzy w kategorii liceum zajęli II miejsce w piłce siatkowej. Większym jeszcze osiągnięciem jest II miejsce w Przeglądzie Małych Form teatralnych.

10.Bezpośredni po Mszy św. będzie błogosławieństwo i poświecenie pojazdów mechanicznych. Każdy kierujący otrzyma specjalny obrazek z modlitwą kierowcy, a ofiary złożone przy tej okazji będą przesłane na wsparcie naszych misjonarzy (zakup aut).