«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 04.08.2013

1. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu, zarówno remontowe jak i porządkowe. Proszę o pomoc w sprzątaniu świątyni w najbliższą sobotę parafian z ul. Leśnej za przejazdem, Sosnowej, Grabowej, Brzozowej, Młyńskiej. Pragnę też poinformować, że zakończyły się prace remontowe na placu przy plebanii.

2. Państwu Zofii i Stanisławowi Wywioł dziękuję za renowację figurki Pana Jezusa na krzyżu misyjnym w przedsionku kościoła a panu Piotrowi Rudnickiemu za ofiarę złożoną na ten cel. Niestety nie udało się odnowić samego krzyża, bo groziło to dalszym uszkodzeniem figury.

3. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy zatem do liczniejszego niż zwykle udziału w Eucharystii o godzinie 18.00.

4. W piątek, 9 sierpnia wyruszy z Olkusza XXII Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na tę pielgrzymkę jeszcze trwają. Spotkanie przed pielgrzymką będzie w Kościele w Bolesławiu w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00. Koszt 70 zł (dzieci – 50 zł), dopłata za autokar – 20 zł. Szczegółowe informacje dostępne są w tablicy ogłoszeń. Każdy uczestnik może je także otrzymać na piśmie w zakrystii.

5. Parafialna Caritas informuje, że w miesiącu sierpniu nie będzie wydawana żywność z powodu wyczerpania się jej zapasów. W sumie rozdano od stycznia tego roku 8 ton 47 kg żywności dla 266 osób.

6. Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu na Podlasiu w dniu 6 i 7 września 2013 roku. Zgłoszenia prosimy kierować do pana Mariana Sikory, którego telefon podajemy w ogłoszeniach (662 143 253).

7. W ubiegłą niedzielę wsparliśmy naszych misjonarzy ofiarami złożonymi przy poświeceniu pojazdów w kwocie 1915 zł. Bóg zapłać!

8. 7 sierpnia (środa) wieczorem przywitamy w naszej parafii pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę w ramach pielgrzymki chrzanowskiej. Udzielmy pielgrzymom schronienia na nocleg i ugośćmy „czym chata bogata”! 

9. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do Pana śp. Zofia Klecha. Polecamy ją w modlitwie Miłosierdziu Bożemu.