«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą 11.08.2013

1. Serdecznie dziękuję naszym panom (Mirosław Porębski, Mieczysław Chmura, Leopold Derda, Władysław Kajca) za prace remontowe przy kaplicy św. Józefa. Wdzięczność wyrażam za pomoc w załatwieniu ziemi i jej przywozu na plac kościelny w celu zasypania powstałych po remoncie wykopów. Chcemy to uczynić w najbliższy poniedziałek. Mamy nadzieję, że prace te wpłyną na lepsze zabezpieczenie przed wilgocią pomieszczeń piwnicznych pod kaplicą. Znacząco poprawiliśmy już ich wentylację.

2. Dziękuję też za sobotnie sprzątanie kościoła parafianom z ulic z tzw. Starczynowa. Proszę o pomoc w najbliższą sobotę od godz. 8.30 parafian z ul. Leśnej do przejazdu, Starczynowskiej, Wygiełza, Kolejowej i Urzędowej. We wtorek o godz. 9.00 proszę natomiast o pomoc wszystkich chętnych do posprzątania placu przy kościele i chodników wokół ogrodzenia. Niedawna burza poczyniła bowiem wiele nieporządku. Proszę o zabranie ze sobą grabi i mioteł, bo parafialnych nie starczy dla wszystkich.

3. We wtorek będzie Msza św. i nabożeństwo fatimskie o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Zaproszenie to odnoszę też do najbliższego piątku. Tego dnia bowiem czcimy Miłosierdzie Boże. Po Eucharystii będzie więc wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4 W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. Tego dnia obowiązuje nas udział w Mszy św. W naszym kościele będą one sprawowane o godzinie 7.30, 9.00, 11. 00, 16.00. Szczególnie zapraszam do udziały w Mszy św. za poległych obrońców Ojczyzny z racji Święta Wojska Polskiego. Udział w niej zapowiedziała delegacja żołnierzy z VI Brygady Powietrzno-Desantowej im. Gen. Stanisława Sosabowskiego z Krakowa. Żołnierze obejmą wartę honorową przy tablicy upamiętniającej śmierć kaprala Grzegorza Noska.

5. W Uroczystość Wniebowzięcia N. M. P. odbędzie się w czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo zbiorów.

6. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do domu Ojca śp. Konrad Stępień i Stanisław Anders. Niech Bóg da im wieczny odpoczynek!