«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 25.08.2013

1. Gorące podziękowania kieruję pod adresem wszystkich, którzy w minionym tygodniu pracowali przy świątyni. Wdzięczność wyrażam, za jej sobotnie sprzątanie i w tym tygodniu ośmielam się prosić o to mieszkańców ul. Górniczej, Jodłowej, Powstańców Śląskich, Manifestu Lipcowego, Sienkiewicza i Mickiewicza.


2. Na ręce Pana Dyrektora Janusza Gumuły pragnę też podziękować Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej za okazaną pomoc i wsparcie w przewozie ziemi i jej przetransportowaniu na plac kościelny, a panom Mirosławowi, Władysławowi i Rafałowi za jej rozmieszczenie w zaplanowanych miejscach.

3. Począwszy od poniedziałku będzie już odprawiana Msza św. poranna o godzinie 7.00. Ponieważ jednak jutro przypada Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej, dlatego Eucharystia poranna w tym dniu będzie sprawowana o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w liturgii.

4. W następną niedzielę przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętać będziemy o wszystkich jej ofiarach, zwłaszcza o poległych i pomordowanych naszych rodakach.

5. W piątek od godziny 19.00 będzie nocne modlitewne czuwanie wiernych w Jaroszowcu.

6. W środę 4 września 2013 r. będzie miała miejsce Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Matki Bożej Pocieszenia w kościele św. Stanisława BM w Czeladzi. Rozpoczęcie około godziny 10.00. Zachęćmy naszych chorych do przybycia, a sami pomóżmy im w dotarciu na miejsce. W Pielgrzymce uczestniczą także kapelani szpitali i Domów Pomocy Społecznej znajdujących się na terenie nasze diecezji.