«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą 21.08.2016

1. Dziękujemy serdecznie za sprzątanie świątyni parafianom z ul. 1 Maja – numery parzyste. Z uwagi na sobotnią pielgrzymkę do bazyliki św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu,prosimy o tę pomoc w najbliższy piątek o godzinie 16.00 parafian z bloków przy ul. 1 Maja.

2. W piątek przypada Uroczystość N. M. P. Częstochowskiej. W związku z tym poza wieczorną Mszą św. o godzinie 18.00 będzie tego dnia również Eucharystia o godzinie 9.00.

3. W sobotę o godzinie 8.30 pójdziemy z pielgrzymką pieszą do kościoła św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, gdzie przejdziemy przez bramę Miłosierdzia i będziemy uczestniczyć w Mszy św. i nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia. Będą nam towarzyszyć pielgrzymi z Boru Biskupiego wraz z ks. proboszczem. Wyruszymy od kapliczki w lesie przy szlaku św. Jakuba (nie mylić z kapliczką przy ul. Leśnej przy posesji Państwa Rudnickich). Pieszo udamy się do Olkusza. Natomiast powrót będzie we własnym zakresie transportem prywatnym bądź busem. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. W związku z pielgrzymką kancelaria parafialna nie będzie czynna w sobotę.

4. Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary na potrzeby parafii, a zwłaszcza te ostatnie przeznaczone na sfinansowanie zakupu ławek i konfesjonałów. Podziękowanie składamy także wczorajszym nowożeńcom Paulinie i Łukaszowi za kwiaty do kościoła.

5. Na 3 września o godzinie 16.00 planowane jest spotkanie wolontariuszy i rodzin, które gościły pielgrzymów zza granicy w Parafii M. B. Bolesnej w Czeladzi z ks. biskupem Grzegorzem Kaszakiem. Zachęcamy młodzież i rodziny, by wzięli w tym spotkaniu udział.

6. W ostatnią sobotę pożegnaliśmy śp. Ryszarda Gajdziszewskiego. W modlitwie polecamy go Bożemu Miłosierdziu.