«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą 28.08.2016

1. Z wielką radością witamy ks. neoprezbitera Tomasza Sroczyńskiego, który z dniem 27 sierpnia objął funkcję wikariusza naszej parafii. Jego posługę duszpasterską wśród nas polecamy modlitwie wszystkich wiernych.

2. Dziękujemy za czwartkowe sprzątanie świątyni parafianom z bloków przy ul. 1 Maja. Prosimy w tę sobotę o pomoc parafian z ul. 1 Maja – numery nieparzyste. Wdzięczność wyrażamy wszystkim pielgrzymom do bazyliki św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu i nowożeńcom, którzy ufundowali kwiaty do naszego kościoła (Joanna i Bartłomiej oraz Paulina i Jakub).

3. Począwszy od poniedziałku zostaje przywrócona Msza św. rano o godzinie 7. 00.

4. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę września. W czwartek pomodlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu przed Najświętszym Sakramentem po wieczornej Eucharystii, w piątek będzie adoracja Najświętszego sakramentu i spowiedź od godziny 17.00, a w sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca N. M. P. po porannej Mszy św. W związku z pielgrzymką wolontariuszy ŚDM i rodzin goszczących pielgrzymów z zagranicy do kościoła Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi (03.09.2016, godzina 16.00) wrześniowy wieczór uwielbienia odbędzie się wyjątkowo w następną sobotę o godzinie 17.00.

5. W czwartek rozpoczniemy nowy rok szkolny Mszą św. o godzinie 8.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godzinie 7.00. 1 września przypada też 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwach pamiętajmy o obrońcach naszej Ojczyzny.

6. W ostatnią środę pochowaliśmy śp. Jarosława Tarnówkę. Zmarł też śp. Marek Kozioł i Krzysztof Kipias. Ich pogrzeby odbędą się w poniedziałek godzinie 14.00 i we wtorek o godzinie 15.00. Wszystkich polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu.