«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 15.09.2013

1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować paniom Celinie, Annie, Krystynie, Jadwidze, Genowefie i klerykowi Mateuszowi za wczorajszą pomoc przy sprzątaniu świątyni. Po pracach remontowych związanych z montażem nowych drzwi do zakrystii potrzebna była znacznie liczniejsza grupa. Tym bardziej jestem wdzięczny za włożony trud. Dziękuję też panom Mieczysławowi i Mirosławowi za prace remontowe w pomieszczeniach pod kaplicą św. Józefa. Proszę o sprzątanie w najbliższą sobotę od godz. 8.30 parafian z ul. Niepodległości 1-5.
2. W poniedziałek zakończyliśmy przewidziany na ten rok remont na plebanii. Dziękuję za jego staranne wykonanie panom Arturowi, Adamowi i Romanowi (elektryka). Na nowo zostanie ten remont podjęty w przyszłym roku.

3. Trwają konsultacje w sprawie montażu nowego krzyża na kościele. Po oględzinach okazało się, że stary krzyż nie stanowi zagrożenia, ale elementy elektryczne w nim się znajdujące są w bardzo złym stanie. Mam nadzieję, że jego wymiany dokonamy w początkach października. Dziękuję już teraz panu Grzegorzowi Dubajowi i Panu Tadeuszowi Spyra za zadeklarowanie pomocy w realizacji przedsięwzięcia.

4. Przy okazji prac diagnostycznych związanych z krzyżem sprawdziliśmy wstępnie stan jest dachu na kościele. Niestety, obserwacje wskazują, że to może być w najbliższych latach najpoważniejsze wyzwanie dla parafii. Być może zmieni ono całkowicie plany remontowe związane z kościołem.

5. W najbliższych dniach zostanie położona kostka brukowa w głównych alejkach naszego cmentarza. W związku z tym przepraszamy z góry za wiążące się z tym uciążliwości. We wtorek mieliśmy także spotkanie z panem mecenasem Andrzejem Osuchem.Z decyzją odnośnie ogrodzenia od strony zachodniej i południowej musimy czekać, do chwili, kiedy będzie już ostatecznie wiadomo, czy uda się odzyskać wspomniany kawałek ziemi od strony zachodniej. A to, niestety, nie jest pewne.

6. W czwartek zapraszamy na spotkanie na godzinę 18.00 rodziców i dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii świętej.

7. W piątek wieczorem będzie Msza św. o Bożym Miłosierdziu i nabożeństwo eucharystyczne z Koronką.