«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą 11.09.2016

1. Dziękujemy parafianom z ul. Kościuszki za wczorajsze sprzątanie kościoła i prosimy o taką pomoc w najbliższą sobotę parafian z ul. Sosnowej, Leśnej za przejazdem, Grabowej, Brzozowej, Olchowej i Poprzecznej. Wdzięczność wyrażamy nowożeńcom

2. Jutro o godz. 18.00 będzie Msza św. za śp. kaprala Grzegorza Noska z udziałem wdowy po poległym w Iraku żołnierzu oraz jego kolegów z VI Brygady Powietrznodesantowej.

3. We wtorek 13 września będzie nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. W środę natomiast przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Eucharystii i wspólnej modlitwy.

4. W najbliższy piątek będzie po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,a o  godzinie 19.00 Żywy Różaniec zaprasza do Miejskiego Ośrodka Kultury na projekcję filmu pt. „Tajemnica nowenny Pompejańskiej” (piątek, godz. 19.00).

5. W sobotę odbywa się diecezjalna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Organizujemy wyjazd do tego sanktuarium również z naszej parafii. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii w dniu dzisiejszym, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

Program pielgrzymki:
9.00 Msza Święta na Placu Rajskim pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka
10.30 (po Mszy św.) wyjście z Placu Rajskiego na dróżki Pana Jezusa oraz sprzed ołtarza polowego na dróżki Matki Bożej
ok. 16.00 zakończenie

6. Dziękujemy za przygotowanie kolejnego wieczoru uwielbienia naszej młodzieży, a wiernym za udział we wspólnej modlitwie. Kolejny taki wieczór uwielbienia w naszym dekanacie odbędzie się w najbliższą sobotę w Bolesławiu o godzinie 18.00 (plakat przy wejściu do kościoła).

7. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne naszej scholki parafialnej wszystkich chętnych do śpiewania w niej na następną niedzielę o godzinie 10.00 na chór naszej świątyni.

8. W piątek 23 września o godzinie 9.00 ks. Biskup Grzegorz Kaszak odprawi w naszej świątyni Mszę świętą z okazji 50-lecia Zespołu Szkół nr 1 Bukownie. Na tę uroczystość zapraszamy już teraz wszystkich parafian.

9. Na 24 września planujemy pieszą pielgrzymkę do sanktuarium w Płokach. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.

10. Od jutra możemy już dostarczać tzw. elektrośmieci na dziedziniec wewnętrzny plebanii w oznaczonym miejscu.

11. W czwartek, 15 września po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży III klasy gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

12. W piątek, 16 września po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci z III klasy SP, przygotowującej się w tym roku do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.