«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą 18.09.2016

1. Dziękujemy gorąco za udział we wczorajszym sprzątaniu parafianom ze Starczynowa i ul. Poprzecznej. Na tę sobotę o pomoc prosimy parafian z u. Wygiełza, Starczynowskiej, Leśnej (od Kolejowej do przejazdu) oraz Kolejowej i Urzędowej.

2. W najbliższą sobotę planujemy pielgrzymkę pieszą do sanktuarium w Płokach. Msza św. w tamtejszym kościele ustalona została z ks. proboszczem na godzinę 12.00. Początek pielgrzymki będzie w Podlesiu przy kaplicy o godzinie 9.00. Trzeba będzie tam dojechać autem. Mam nadzieję, że weźmie w niej udział równie dużo parafian, jak w tej do Bramy Miłosierdzia w Olkuszu. Zapraszamy całe rodziny, dzieci oraz młodzież. Do pokonania mamy dystans ok. 9,5 km w jedną stronę. Po Eucharystii i nabożeństwie udajemy się do Bukowna własnym transportem. Chętni mogą również wracać pieszo.

3. W środę przypada święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty a w piątek wspomnienie św. ojca Pio, o którym jest w dzisiejszej Niedzieli ciekawy artykuł. Zachęcamy w te dni do licznego udziału w Eucharystii.

4. Przypominamy, że w piątek o godzinie 9.00 ks. bp Grzegorz Kaszak odprawi w naszym kościele uroczystą Mszę św. z okazji 50-lecia Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich parafian.

5. Przypominamy też o trwającej do 3 października włącznie zbiórce tzw. elektrośmieci prowadzonej przez organizację Kościół w Potrzebie. Zużyty bądź niepotrzebny sprzęt AGD, elektryczny i elektroniczny możemy przez cały dzień składać na dziedzińcu plebanii w widocznym miejscu.

6. Na apel Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym zbierane są przed kościołami ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać za ten uczynek miłosierdzia.