«

»

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 02.10.2016

1. Dziękujemy za przygotowanie wczorajszego wieczoru uwielbienia i poprowadzenie pierwszego różańca, a wszystkim uczestniczącym w nabożeństwie za wspólną modlitwę.

2. Zapraszamy do licznego uczestnictwa w rozpoczętych wczoraj nabożeństwach różańcowych. Dla dzieci przygotowaliśmy konkurs różańcowy. Prosimy o przewodniczenie w odmawianiu różańca następujące grupy:
poniedziałek: siostry Prezentki
wtorek: dzieci ze Szkoły Podstawowej
środa: Żywy Różaniec
czwartek: młodzież z gimnazjum
piątek: klasy III SP, przygotowujące się do I Komunii Świętej

3. Dzisiaj o godzinie 17.15 będzie nabożeństwo różańcowe z udziałem kapłana w kaplicy przy ul. Leśnej.

4. Jutro jest ostatni dzień zbiórki zużytego i niepotrzebnego sprzętu elektronicznego i AGD. Można go składać w miejscu przygotowanym na wewnętrznym dziedzińcu plebanii.

5. W tym tygodniu mamy I czwartek i piątek miesiąca. Właściwe dla tych dni nabożeństwa będą połączone z różańcem. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie o godzinie 17.00. Od tej godziny będzie też można skorzystać z sakramentu pojednania. Wizyta u chorych będzie od godziny 9.00.

6. Począwszy do tej niedzieli możemy już składać karteczki z wypominkami za zmarłych. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk w pierwszym przypadku (np. Zofia i Jan Kowalscy, Ewa Baran, itp.), zaznaczenie rodzaju wypominek, a przy jednorazowych, na którym cmentarzu mają być odczytane.

7. Wdzięczność wyrażamy uczestniczącym we wczorajszym sprzątaniu i prosimy o pomoc w tę sobotę parafian z ul. Zwycięstwa i Wojska Polskiego.

8. W czwartek, 6 października odbędzie się katecheza dla młodzieży z klasy III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9. Natomiast w piątek, 7 października odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci, które są przed I Komunią Świętą. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i Msze Świętą. Po Mszy odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne z rodzicami.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy tzw. Dzień Papieski. Po Eucharystii zbierane będą ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik św. Jana Pawła II.